×
Wyszukaj w serwisie
×

Andrzejki w Świetlicy Terapeutycznej

 

W dniu 26.11.2010r. w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim odbyła się impreza okolicznościowa z okazji zbliżających się Andrzejek. Dzieci z zapałem przygotowywały dekorację tematyczną, a później ustrajały salę świetlicową motywami związanymi ze świętem. Podczas przygotowań nie zabrakło rozmów związanych z obrzędami i tradycjami, jak też z wróżbami andrzejkowymi.

Andrzejki w Świetlicy Terapeutycznej   Andrzejki w Świetlicy Terapeutycznej 1.jpeg   Andrzejki w Świetlicy Terapeutycznej   Andrzejki w Świetlicy Terapeutycznej

W trakcie zabawy odbyły się rozmaite wróżby; było tradycyjne lanie wosku przez duży klucz, magiczna kula wskazywała przyszłość, dzieci ustawiały buty, aby dowiedzieć się kto w dorosłym życiu pierwszy się ożeni lub wyjdzie za mąż, było też przekuwanie dużego serca szpilką, która wskazywała imię przyszłej sympatii.

Andrzejki w Świetlicy Terapeutycznej   Andrzejki w Świetlicy Terapeutycznej   Andrzejki w Świetlicy Terapeutycznej   Andrzejki w Świetlicy Terapeutycznej

Wróżby przeplatane były różnymi grami i zabawami, m.in. pomidor, głuchy telefon, gra w kolory czy taniec na gazecie, które sprawiły  wiele radości i satysfakcji, dzieci dostały na pamiątkę figurki, które powstały podczas lania wosku.

Zapraszamy za rok na Andrzejki do Świetlicy!

Andrzejki w Świetlicy Terapeutycznej   Andrzejki w Świetlicy Terapeutycznej   Andrzejki w Świetlicy Terapeutycznej  

Renata Pietruńko
Dyrektor Świetlicy Terapeutycznej
w Lewinie Brzeskim