×
Wyszukaj w serwisie
×

Niecodzienne odwiedziny u Burmistrza Lewina Brzeskiego

W piątek 18 lutego br. Burmistrza Lewina Brzeskiego odwiedził kolorowy korowód czterdziestki dzieci biorących udział w półkolonii organizowanej przez Świetlicę Terapeutyczną w Lewinie Brzeskim. Dzieci wraz z wychowawcami przyszły podziękować za możliwość korzystania ze Świetlicy w czasie ferii zimowych.

Wizyta dzieci u Burmistrza   Wizyta dzieci u Burmistrza   Wizyta dzieci u Burmistrza

Dyrektor Świetlicy Pani Renata Pietruńko przedstawiając dzieciom Burmistrza podkreśliła, że to m.in. dzięki Panu Arturowi Kotarze, po powodzi w 1997 roku powstała Świetlica Terapeutyczna, z której obecnie korzystają.

Wizyta dzieci u Burmistrza   Wizyta dzieci u Burmistrza   Wizyta dzieci u Burmistrza

Artur Kotara podkreślił, że pomimo trudnej sytuacji finansowej, Gmina Lewin Brzeski stara się w jak najszerszym stopniu zaspokajać potrzeby mieszkańców, w tym dzieci, i nie ukrywał satysfakcji, że udało się wygospodarować pieniądze na organizację zajęć feryjnych dla 80 dzieci w Lewinie Brzeskim. Burmistrz wszystkich zebranych poczęstował cukierkami. Wizyta młodych mieszkańców Lewina trwała krótko, ponieważ wszyscy spieszyli się na bal karnawałowy organizowany w ramach wypoczynku feryjnego w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Lewinie Brzeskim. Korzystając z okazji wraz z Burmistrzem uwieczniono 1 nastoletnią miss Lewina Brzeskiego, za którą przebrał się uczestnik świetlicowego wypoczynku Kuba Stanek.

Dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej obdarowały Burmistrza najlepszą pracą plastyczną namalowaną w Świetlicy podczas konkursu pt.” Pomagamy zwierzętom w lesie” wykonaną przez Kasię Janicką, Marzenę Dworak i Roksanę Gala, a Pan Marek Nowak – kierownik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych otrzymał w dowód uznania dyplom i tytuł „Przyjaciela Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim”. 

Wizyta dzieci u Burmistrza   Wizyta dzieci u Burmistrza   Pan Marek Nowak uhonorowany tytułem Pryciajei Świetlicy Terapeutycznej