×
Wyszukaj w serwisie
×

Wyróżniono rolników z Gminy Lewin Brzeski

W dniu 16 lutego 2011 roku  w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego odbyło się Podsumowanie Działalności Upowszechnieniowo-Doradczej Terenowego Zespołu Doradztwa Brzeg z siedzibą w Łosiowie.

Podsumowanie Działalności Upowszechnieniowo-Doradczej Terenowego Zespołu Doradztwa Brzeg z siedzibą w Łosiowie, OODR,fot. Marcin Magier   Podsumowanie Działalności Upowszechnieniowo-Doradczej Terenowego Zespołu Doradztwa Brzeg z siedzibą w Łosiowie, OODR,fot. Marcin Magier   Podsumowanie Działalności Upowszechnieniowo-Doradczej Terenowego Zespołu Doradztwa Brzeg z siedzibą w Łosiowie, OODR,fot. Marcin Magier

Doradcy podziękowali rolnikom za współpracę, a tym najaktywniejszych wręczono pamiątkowe statuetki i kosze z upominkami. Z gminy Skarbimierz wyróżniono Panów Piotra Adamowskiego i Wiesława Nicponia, z gminy Lubsza Pana Jana Buczyka, z gminy Lewin Brzeski wyróżniony został Pan Arkadiusz Podolski.

Specjalne wyróżnienie otrzymało Biuro Powiatowe ARiMR w Lewinie Brzeskim za bardzo dobrą współpracę na rzecz brzeskiego rolnictwa. Impreza ta, była również wspaniałą okazją dla wójtów i burmistrzów do uhonorowania najlepszych rolników z terenu swoich gmin.

Podczas spotkania rolnicy mogli wymienić swoje doświadczenia, uzyskać informację o nowościach w środkach wykorzystywanych do  produkcji rolnej, ofertach handlowych firm zaopatrujących rolnictwo, formach finansowania inwestycji, obowiązkowych ubezpieczeniach upraw w związku z nawiedzającymi nas dotkliwymi klęskami.

Podsumowanie Działalności Upowszechnieniowo-Doradczej Terenowego Zespołu Doradztwa Brzeg z siedzibą w Łosiowie, OODR,fot. Marcin Magier   Podsumowanie Działalności Upowszechnieniowo-Doradczej Terenowego Zespołu Doradztwa Brzeg z siedzibą w Łosiowie, OODR,fot. Marcin Magier

Rzetelnych informacji na tematy dotyczące rolników - kontroli cross- compliance w gospodarstwach oraz funduszy unijnych dla rolnictwa udzielili pracownicy Oddziału Regionalnego w Opolu oraz Biura Powiatowego ARiMR w Lewinie Brzeskim

Istotne informacje przekazali również przedstawiciele Agencji Rynku Rolnego, Agencji Nasiennej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.
Dziękujemy sponsorom i wszystkim, którzy pomogli przy organizacji tego wydarzenia.

Renata Zimmermann
Michał Baucz

Gratulacje oraz pamiątkowy dyplom z upominkami za wyróżniające osiągnięcia w produkcji rolnej na terenie Gminy Lewin Brzeski złożył także Pan Artur Kotara - Burmistrz Lewina Brzeskiego. W  bieżącym roku wyróżnieni zostali Pan Zbigniew Kulczycki z Buszyc, oraz Panowie Krzysztof i Jan Baucz z Oldrzyszowic.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.