×
Wyszukaj w serwisie
×

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2011

logo_nsp_2011 Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2011) zostanie przeprowadzony na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 r., według stanu na dzień 31 marca 2011 r., godz. 24.00.

Dyrektor Urzędu Statystycznego zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców gminy Lewin Brzeski o współpracę z ankieterami statystycznymi i rachmistrzami spisowymi. Jednocześnie zapewnia wszystkich repondentów o zapewnieniu bezpieczeństwa przekazywanych danych.

PDFOświadczenie Dyrekotra Urzędu Statystycznego w Opolu o zapenieniu bezpieczeństwa wszystkim respondentom

 

W dniach od 1 do 17 marca 2011r. w ramach prac przygotowawczych zostanie przeprowadzony przez rachmistrzów spisowych obchód przedspisowy. Na ulicach pojawią się rachmistrze spisowi  zaopatrzeni w urządzenia mobilne  (przypominające telefon komórkowy) nazywane hand-held, którzy  będą dokonywali weryfikacji wszystkich punktów adresowych funkcjonujących w aktualnej bazie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Na tym etapie zadaniem rachmistrzów będzie sprawdzenie obiektów objętych spisem, usunięcie nieistniejących oraz naniesienie nowo powstałych miejsc adresowych. 

nsp2011-plakat3 Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2011) będzie pierwszym spisem powszechnym od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej.

 W czasie NSP 2011 spisywane będą osoby, które stale zamieszkują lub czasowo przebywają w mieszkaniach, budynkach, obiektach i pomieszczeniach oraz osoby, które nie posiadają miejsca zamieszkania. Oprócz osób spisane zostaną także mieszkania i budynki, w których znajdują się mieszkania oraz zamieszkane obiekty zbiorowego zakwaterowania.

W spisie powszechnym zbierane będą następujące dane:

  • stan i charakterystyka demograficzna ludności, czyli ilu nas jest i w jakim wieku;
  • edukacja, czyli jaki mamy poziom wykształcenia; - aktywność ekonomiczna osób – ilu z nas pracuje;
  • dojazdy do pracy – jakim środkiem transportu dojeżdżamy i ile czasu nam to zajmuje;
  • źródła utrzymania osób; - niepełnosprawność – czy i jaki stopień niepełnosprawności posiadamy;
  • obywatelstwo;
  • migracje wewnętrzne i zagraniczne;
  • narodowość i język oraz mniejszości narodowe i etniczne;
  • wyznanie (przynależność do kościoła lub związku wyznaniowego);
  • stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych (mieszkania i budynki).

nsp2011-plakat1  Dodatkowo od 1 kwietnia do 16 czerwca 2011 będzie można samemu spisać się przez Internet. W tym celu konieczne będzie zalogowanie się na stronie internetowej www.spis.gov.pl lub www.stat.gov.pl, a następnie wypełnienie odpowiedniego formularza. Spisać w ten sposób będzie się można przez 14 dni od pierwszego logowania, tak aby umożliwić wprowadzanie danych etapami. Po upływie 14 dni nie będzie już dostępu do formularza i jeżeli nie wpiszemy wszystkich wymaganych danych, to spis zostanie dokończony drogą telefoniczną lub przez rachmistrza, który odwiedzi nas w domu.

Jeżeli nie skorzystamy z możliwości samodzielnego spisu przez Internet, to od 8 kwietnia do 30 czerwca 2011 spis przeprowadzony zostanie za pomocą wywiadu telefonicznego przez ankietera statystycznego, który zadzwoni do nas do domu.
Jeżeli nie będzie podanego numeru telefonu lub informacji do uzupełnienia będzie dużo, wtedy możemy się spodziewać, że odwiedzi nas rachmistrz spisowy, który w naszym domu przeprowadzi z nami wywiad.

nsp2011-plakat2 W Urzędzie Miejskim w Lewinie Brzeskim /Rynek nr 1/ działa Gminne Biuro Spisowe, które w godzinach pracy urzędu tj. 7.15 – 15.15 dyżuruje pod numerami telefonów 77/424-66-00 i 77/424-66-50, a w godzinach popołudniowych pod nr telefonu 797-202-407.  
 
Na potrzeby NSP od 1 kwietnia zostanie uruchomiona bezpłatna infolinia dla osób dzwoniących z telefonów stacjonarnych 800-800-800 oraz numer dla osób dzwoniących z telefonów komórkowych 22-44-44-777 (płatny zgodnie z cennikiem operatora).

PDFUlotka informacyjna o Narodowym Spisie Powszechnym 2011