×
Wyszukaj w serwisie
×

65 – lecie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim

W roku szkolnym 2010/2011 przypada 65 rocznica powstania Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim. Aby uczcić to wydarzenie zorganizowane zostały szkolne uroczystości poprzedzające obchody dnia patrona szkoły - Mikołaja Kopernika. 

Obchody 65-lecia PSP w Lewinie Brzeskim Obchody 65-lecia PSP w Lewinie Brzeskim Obchody 65-lecia PSP w Lewinie Brzeskim Obchody 65-lecia PSP w Lewinie Brzeskim

W Bibliotece przygotowana została prezentacja multimedialna „Nasza szkoła dawniej i dziś”. W jej tworzeniu brało udział 4 uczniów naszej szkoły. Poszukiwanie ciekawych historii objęło wertowanie starych kronik szkolnych. Tam również robiliśmy cyfrowe kopie „bezcennych” już zdjęć. Efekty tych starań zaprezentowane zostały uczniom zaproszonym do Szkolnego Centrum Multimedialnego. Spotkanie  zostało wzbogacone  prezentacjami „Miejscowości związane z Mikołajem Kopernikiem”, „Przyrządy astronomiczne używane dawniej i dziś” oraz „Teorie budowy świata”. Materiały te powstały również w szkolnym Centrum Multimedialnym, przygotowali je uczniowie naszej szkoły. Zwieńczeniem obchodów święta szkoły był uroczysty apel w sali gimnastycznej. Wybrane  materiały obrazujące jak bardzo zamieniła i unowocześniła się nasza szkoła są zaprezentowane na wystawie na parterze naszej szkoły.

Obchody 65-lecia PSP w Lewinie Brzeskim   PSP w Lewinie dawniej   PSP w Lewinie i dzisiaj   Obchody 65-lecia PSP w Lewinie Brzeskim

PDFNasza szkoła dawniej i dziś. 11 (4,99MB)

Historia szkoły to nie tylko mury, ale to również wspomnienia kolejnych pokoleń mieszkańców gminy Lewin Brzeski, którzy patrzą na szkołę jako uczniowie, następnie rodzice, a czasem również jako nauczyciele  i pracownicy.

To również tradycja przygotowywania uroczystości szkolnych, imprez kulturalnych, sportowych czy turystycznych. To koła zainteresowań, projekty edukacyjne czy kontakty zagraniczne.

Szkolne uroczystości były wstępem do  obchodów kolejnej okrągłej rocznicy.

 

   mgr Krystyna Waniak
Szkolne Centrum Multimedialne
Biblioteka PSP w Lewinie Brzeskim,
była uczennica p. Jolanty Łuczyńskiej
i p.Bronisławy Boratyn