×
Wyszukaj w serwisie
×

Przedszkolaki przegnały złą zimę

Przedszkolaki żegnają wiosnę

Przedszkolaki żegnają wiosnę

Przedszkolaki żegnają wiosnę

Przedszkolaki żegnają wiosnę

 

Zgodnie z coroczną tradycją, 21 marca dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Lewinie Brzeskim przywitały wiosnę. Kolorowy pochód obwieścił mieszkańcom naszego miasta, że zima dobiegła końca.

W marszu brało udział ok. 120 dzieci z grup: Kotki, Misie, Motylki, Biedronki oraz Żabki, które rzetelnie przygotowały się do udziału w tym ważnym wydarzeniu. Samodzielnie wykonane gaiki, transparenty i plakaty o tematyce ekologicznej nadały temu powitaniu szczególny charakter. Pod czujnym okiem nauczycielek przedszkolaki przeszły ulicami miasta krzycząc, że zima się skończyła. Mieszkańcy z dumą patrzyli na małych uczestników pochodu, którzy przy pomocy wymalowanych przez siebie plansz przekonywali obserwatorów o znaczeniu ochrony środowiska naturalnego w życiu człowieka.

 Należy podkreślić, że nasze przedszkole od dawna promuje treści ekologiczne. Bierzemy udział w programie Kubusiowi Przyjaciele Natury, więc przygotowane Marzanny w żadnym wypadku nie mogły zostać wrzucone do rzeki. Postanowiliśmy, że symbole minionej pory roku muszą wrócić do Krainy Pani Zimy drogą lotniczą, stąd krótko po zakończeniu przemarszu, Marzanny zaopatrzone w bilety zaczekały na przedszkolnym podwórku na przylot samolotu. Gdy po chwili spojrzeliśmy przez okno, pasażerek już nie było.

Do zobaczenia za rok!

 Bożena Jedynak

 

 

Przedszkolaki żegnają wiosnę   Przedszkolaki żegnają wiosnę   Przedszkolaki żegnają wiosnę   Przedszkolaki żegnają wiosnę