×
Wyszukaj w serwisie
×

Relacja z koncertu charytatywnego Morze Marzeń

Koncert Morze marzeń

 

Koncert Morze marzeń 1

Dnia 2 kwietnia w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbył się charytatywny koncert szantowy „Morze Marzeń” na rzecz chorej na białaczkę, dziesięcioletniej mieszkanki miasta – Madzi Mróz. Trzy godziny wspaniałej zabawy przyniosły znakomity wynik – 5.067 złotych  i 18 groszy!
Ale po kolei…
 
Jako pierwsi na scenie zameldowali się Panowie z Częstochowskiego zespołu Nok Rei. Mocne głosy, znakomite aranżacje i bardzo dobry kontakt z publicznością – to wszystko wpłynęło na atmosferę na sali. Burza braw kończyła każdy utwór, nic więc dziwnego, że publiczność domagała się od prowadzącego Krzyśka Ściepłka, z Lewińskiego zespołu Shantażyści, aby zaprosił Nok Rei na bis.
 
Po występie doświadczonego zespołu z Częstochowy wydawało się, że emocje opadną – nic bardziej mylnego. Pierwsza licytacja podwyższyła temperaturę na sali. Szczególnie pasjonująca walka o ikonę napisaną przez pana Waldemara Mroza.
 
Jak rzekł konferansjer drugi występ poprawił efekt wizualny na scenie, bo oto na deskach pojawiło się 6 pięknych kobiet z gliwickiego zespołu Indygo. Dziewczyny swoimi wspaniałymi głosami i niebanalnie zbudowanymi harmoniami przeniosły nas w nieco refleksyjne zakątki muzyki żeglarskiej. Oczywiście po zejściu ze sceny zostały zaproszone głośnymi brawami na bis.
 
Kolejna licytacja przyniosła nam równie wiele atrakcji, co pierwsza. Walka toczyła się między innymi o płytę zespołu StarGuardMuffin opatrzoną autografami wykonawców.
 
Kiedy szczęśliwy zwycięzca licytacji odbierał nagrodę, na deskach pojawiła się już wesoła załoga Happy Crew, zespół, który zdobył niedawno nagrodę za debiut roku podczas XXX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties” w Krakowie. W czasie swojego występu udowodnili, że ta nagroda była zasłużona, odbierając głośny aplauz po każdej wykonanej szancie.
 
Na koniec na scenę wyszli miejscowi Shantażyści. Ten występ był chyba najbardziej oczekiwanym punktem programu koncertu „Morze Marzeń”. Panowie czuli się na scenie swobodnie, szybko łapiąc kontakt z publicznością, która żywiołowo reagowała na to, co działo się na scenie. Humor dopisywał wszystkim, a Shantażyści pokazali, że potrafią żartować, śpiewać i…radzić sobie w radosnej improwizacji.
 
Koncert zakończył tradycyjny na imprezach szantowych All hands. Wszystkie zespoły wykonały szantę „Chwyć za handszpak”.
 
Podsumowując akcję trzeba stwierdzić, że „Morze Marzeń” okazało się wielkim sukcesem, a mieszkańcy Lewina udowodnili, że nie są obojętni na ludzkie cierpienie.
 
                                                                                 Krzysiek Ściepłek, Shantażyści.