×
Wyszukaj w serwisie
×

Konkurs plastyczny OSZCZĘDZAMY ENERGIĘ W DOMU

Konkurs Oszczędzamy energię w domu W kwietniu w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Lewinie Brzeskim, w ramach programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury", odbył się konkurs plastyczny na plakat zachęcający do oszczędzania energii w domu. Konkurs został zorganizowany przez Panie Małgorzatę Foryś oraz Ewę Surmińską.

 

Konkurs Oszczędzamy energię w domu Celem konkursu było przybliżenie dzieciom i dorosłym znaczenia energii w naszym życiu i wskazanie sposobów jej oszczędzania. Konkurs został poprzedzony serią pogadanek i zajęć dotyczących efektywnych sposobów oszczędzanie energii w domu jak i poza nim. Warunki, jakie musiała spełniać każda praca, były ściśle określone regulaminem, ale najistotniejszym wymaganiem było to, że plakat miał być wykonany wspólnie z całą rodziną przedszkolaka przystępującego do konkursu. W konkursie wzięło udział 35 rodzin z naszego przedszkola.

Efektem konkursu była wystawa prezentująca przepiękne prace, które w sposób prosty, a zarazem sugestywny zachęcały wszystkich do oszczędzania energii.

Konkurs Oszczędzamy energię w domu Jury przy ocenie prac postanowiło wziąć pod uwagę nie tylko sposób i technikę wykonania, ale przede wszystkim przesłanie plakatu. Jednak z powodu bardzo wysokiego poziomu wszystkich prac zgłoszonych do konkursu o wybór najlepszych proszeni byli rodzice przedszkolaków. Każda rodzina miała możliwość oddania jednego głosu na plakat, który uważała za najciekawszy.

W wyniku głosowania wybrano 8 plakatów.

Konkurs Oszczędzamy energię w domu A oto wyłonieni zwycięzcy:

  • I miejsce: Natalia i Tomasz Litwinowicz
  • II miejsce: Julia Janeczek oraz Kamil Komarnicki
  • III miejsce: Mateusz Janeczek oraz Kamil Herman
  • Prace wyróżnione: Aleksandra Oborska oraz Maciej Jakóbczak


Konkurs Oszczędzamy energię w domu Konkurs zakończył się uroczystym wręczeniem dyplomów dla wszystkich uczestników oraz nagród rzeczowych dla zwycięzców. Jednak nie tylko oni otrzymali upominki. Organizatorzy uznali, że wszystkie dzieci zasługują na nagrodę i żaden uczestnik konkursu nie wyszedł z pustymi rękami. Ale poza dyplomami i nagrodami było coś jeszcze „GORĄCE BRAWA” i UZNANIE dla każdego uczestnika z osobna. Dzieci emanowały szczęściem i radością, o czym świadczył uśmiech na ich twarzach.

Katarzyna Puzio