×
Wyszukaj w serwisie
×

Noc w Gimnazjum

W piątek 29 kwietnia grupa 12 uczniów z klas 6a i 6b PSP w Lewinie Brzeskim uczestniczyła w „Nocy w bibliotece” zorganizowanej w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim przez 6 uczniów z klasy 3d (Kamilę Bernacką, Justynę Fik, Annę Oleksy, Przemysława Ślęzaka, Natalię Tomczuk, Joannę Rozwód) oraz zaproszonego gościa - absolwenta obu szkół Macieja Kałę.

Noc w Gimnazjum w Lewinie Brzeskim Noc w Gimnazjum w Lewinie Brzeskim Noc w Gimnazjum w Lewinie Brzeskim Noc w Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

Opiekunami obu grup uczniów były nauczycielki - Małgorzata Góźdź i Krystyna Waniak. Głównym tematem spotkania było poznanie historii, tajemnic i „ducha” Pałacu, w którym znajduje się lewińskie Gimnazjum. Spotkanie rozpoczęliśmy o godz. 18 od zwiedzenia Klubu Olimpijczyka, gdzie podpisaliśmy Kontrakt dotyczący właściwego, bezpiecznego i kulturalnego zachowania.

Następne dwie godziny poświęcone były zabawom sportowym na sali gimnastycznej, siłowni oraz na sali do aerobiku. Około godziny 20 przygotowaliśmy kolację, po której zwiedzaliśmy całą szkołę: w pracowniach uczeń klasy 3d Przemysław Ślęzak opowiadał, o czym będą się uczyć na poszczególnych przedmiotach przyszli gimnazjaliści, a także przybliżył swoim młodszym koleżankom i kolegom historię szkoły. W Sali Sztuki czekała na nas niespodzianka: lekcja muzyczna  przygotowana przez Macieja Kałę. Po tych atrakcjach uczestniczyliśmy w zabawach przygotowanych przez gimnazjalistów: w teleturnieju „Kocham Cię Polsko”, w kalamburach oraz w zabawie w podchody. Nocleg przygotowaliśmy w pracowni historii, gdzie uczniowie grali w gry planszowe, rozmawiali lub słuchali gry na skrzypcach i altówce w wykonaniu Maćka. Najbardziej wytrwali uczestnicy, poszli spać we wczesnych godzinach rannych.

Noc w Gimnazjum w Lewinie Brzeskim Noc w Gimnazjum w Lewinie Brzeskim Noc w Gimnazjum w Lewinie Brzeskim Noc w Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

Spotkanie zakończyło się o godz. 9 rano w sobotę wręczeniem pamiątkowych dyplomów. Uczniowie klasy 3d doskonale spisali się jako gospodarze. Celem naszego spotkania było przedstawienie przyszłym gimnazjalistom ich nowej szkoły, a także promocja obu szkół i bibliotek, integracja młodzieży oraz poznanie ciekawej historii budynku Gimnazjum. Sadząc po zadowolonych mianach uczestników udało nam się ten plan zrealizować.

Podjęte przedsięwzięcie zorganizowania „Nocy w bibliotece” było pierwszym takim spotkaniem odbywającym się w Gimnazjum w Lewinie Brzeskim i jest bardzo dobrym przykładem współpracy między naszymi szkołami.

 

Opiekunowie spotkania:
mgr M. Góźdź Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim
mgr K. Waniak PSP im. M. Kopernika w Lewinie Brzeskim

Noc w Gimnazjum w Lewinie Brzeskim Noc w Gimnazjum w Lewinie Brzeskim Noc w Gimnazjum w Lewinie Brzeskim Noc w Gimnazjum w Lewinie Brzeskim