×
Wyszukaj w serwisie
×

W Lewinie można się bezpiecznie kąpać

Zapraszamy wszystkich lubiących wypoczynek nad wodą na plażę do Lewina Brzeskiego. Gmina zorganizowała tam doskonałe miejsce do letniego wypoczynku zarówno dla dzieci i młodzieży jak i osób dorosłych.

Artur Kotara – Burmistrz Lewina Brzeskiego: Lewin Brzeski ma doskonałe warunki do wypoczynku letniego. Pomimo kiepskiej sytuacji finansowej gminy zdecydowaliśmy, aby w Lewinie, śladem lat ubiegłych, zorganizować miejsce bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Dlatego też, w porozumieniu z radnymi wyasygnowaliśmy w budżecie kwotę prawie 50 tys. złotych celem zabezpieczenia służby ratowniczej oraz porządku i czystości na terenie zbiornika wodnego w Lewinie. W efekcie 25 czerwca br. uroczyście uruchomiliśmy w mieście bezpieczne miejsce wyznaczone do kąpieli.

plaża w Lewinie Kąpielisko w Lewinie Brzeskim 3, autor Z.Sobierajski Kąpielisko w Lewinie Brzeskim 13, autor Z.Sobierajski Kąpielisko w Lewinie Brzeskim 14, autor Z.Sobierajski

Na zbiorniku przy plaży w Lewinie wyznaczono miejsca do kąpieli dla małych dzieci, oraz dla osób pływających. Bezpieczeństwa kąpiących się strzec będą ratownicy codziennie w godzinach od 11.00 do 19.00. Przy plaży zorganizowano także plac zabaw dla dzieci oraz boisko do siatkówki plażowej. Na terenie można skorzystać także z małej gastronomii oferującej drobne posiłki i napoje.

Oczywiście obszar przy plaży jest wyposażony w węzeł sanitarny i codziennie sprzątany przez gminne służby komunalne.

Dodatkowo na plaży, w trakcie trwania całego sezonu letniego, przewidziano szereg imprez artystyczno – rozrywkowych: w dniu 25 czerwca odbyła się Noc Świętojańska, która zarazem otwarła sezon plażowy, początkiem sierpnia w okolicach plaży będzie miał miejsce Zlot motocyklowy (5-7 .08.br.), a 27 sierpnia br. planowana jest impreza pn. Zakończenie lata.

Wstęp na plażę jest bezpłatny.

Na wszystkie imprezy serdecznie zapraszamy.