×
Wyszukaj w serwisie
×

Wirtualny koncert życzeń

 

Zgodnie z zapowiedzią, 21 czerwca bieżącego roku w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim odbyło się spotkanie pod hasłem WIRTUALNY KONCERT ŻYCZEŃ. Zaproszeni goście nie zawiedli – przybyli licznie i w dobrych nastrojach, dzięki czemu spotkanie przebiegło w wyjątkowo radosnej atmosferze.

            Pomysł na Koncert Życzeń został zaczerpnięty z oficjalnej strony stworzonej na potrzeby Programu Rozwoju Bibliotek. Tuż przed rozpoczęciem obchodów Tygodnia z Internetem 2011, twórcy programu zamieścili na stronie trzy scenariusze spotkań, których celem było zachęcenie osób, nie mających dotąd wiele wspólnego z Internetem, do wykorzystania jego różnych możliwości. Koncert Życzeń to tytuł jednego z tych scenariuszy.

 

wirtualny_koncert_zyczen_1.jpeg wirtualny_koncert_zyczen_2.jpeg wirtualny_koncert_zyczen_3.jpeg

 

Przy organizacji opisywanego wydarzenia nam również przyświecał wyżej wspomniany cel. Oprócz tego chcieliśmy w ten sposób podziękować osobom uczestniczącym w bibliotecznych warsztatach komputerowych za ich chęci i zaangażowanie w poznawaniu nowej dla nich dziedziny życia, jaką jest obsługa komputerów osobistych z Internetem włącznie. Koniec czerwca był idealnym momentem na zorganizowanie Koncertu, gdyż właśnie dobiega końca trzecia i na razie ostatnia tura dwudziestogodzinnych warsztatów „Z komputerem za pan brat”.

            Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00. Po przywitaniu gości, przyszedł czas na zabawę. Każdy z uczestników miał za zadanie odszukanie w serwisie YouTube swojej ulubionej piosenki i odtworzenie jej.  Niektórzy śmiało dzielili się z resztą gości wspomnieniami i emocjami wiążącymi się z danym utworem. Zupełnym zaskoczeniem dla organizatorów były spontaniczne zachowania panów, którzy przy bardziej skocznych piosenkach porywali panie do tańca. Oprócz tańców były również śpiewy.  Wszystkie odtworzone utwory trafiły na Listę Przebojów. W wyniku przeprowadzonego głosowania pierwsze miejsce na liście zajął utwór Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” – uczestnicy mieli za zadanie odśpiewanie zwycięskiej piosenki, w czym pomogło nam karaoke odtworzone z użyciem narzędzi serwisu YouTube. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Tak też było i tym razem. Spotkanie przypieczętowały, szczególnie miłe dla organizatorów, pożegnalne podziękowania, które wygłosili sami uczestnicy. 

Poniżej pragniemy przytoczyć treść listu, który w ramach podziękowań został odczytany przez Panią Krystynę Moszczyńską – uczestniczkę drugiej tury warsztatów komputerowych i jednego z naszych gości. List został napisany na prośbę bibliotekarki prowadzącej zajęcia, aby biblioteka mogła wziąć udział w konkursie „Dojrz@łość w Sieci”, o którym można więcej poczytać na stronie www.dojrzaloscwsieci.pl.

 

wirtualny_koncert_zyczen_4.jpeg   wirtualny_koncert_zyczen_5.jpeg   wirtualny_koncert_zyczen_6.jpeg

Zgodnie z zapowiedzią, 21 czerwca bieżącego roku w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim odbyło się spotkanie pod hasłem WIRTUALNY KONCERT ŻYCZEŃ. Zaproszeni goście nie zawiedli – przybyli licznie i w dobrych nastrojach, dzięki czemu spotkanie pr wirtualny_koncert_zyczen_8.jpeg

 

Szanowna pani Magdo!

Chciałam się Pani pochwalić, jak sobie znakomicie radzę w pracy z komputerem, a tu pojawiły się problemy. Jakie? Takie jak zwykle - coś zapomniałam, coś namieszałam, ale już jest dobrze. Skoro już jest dobrze, to pochwalę się Pani, co ja teraz potrafię.

Pani Magdo! Dzięki kursowi, który pod Pani opieką ukończyłam, ja się już nie boję komputera! A nawet zauważyłam, że ta maszyna jest bardzo mądra - sama mi mówi, co mam zrobić, pyta, jakie mam zamiary, przypomina o różnych sprawach („Chcesz wysłać wiadomość bez tematu?”). Niekiedy myślę sobie, że ten komputer to ma ubaw, jak ja zaczynam coś kombinować i mi nie wychodzi. Umiem sama wyszukać interesujące mnie informacje, pooglądać zdjęcia ciekawych miejsc - tak było, jak jechałam na Chorwację - wszystko, co chciałam wiedzieć o tym kraju, znalazłam sama w Internecie! Nie musiałam czekać, aż przyjedzie córka, a przecież dzieci nie mają czasu, bo pracują, itd. Co tu dużo mówić - na kursie dowiedziałam się, pod jakimi klawiszami kryją się „ą”, „ę”, czy „ź” i innych ważnych wiadomości związanych z klawiaturą. Dzisiaj potrafię też „zgrać” zdjęcia z aparatu na komputer, oznaczyć je i umieścić w odpowiednim folderze. Potrafię „wypalić” płytkę, bo właśnie z kilkuset zdjęć z wycieczki wybrałam te, które chciałam wywołać, nagrałam na płytkę i zawiozłam do fotografa. A niewykluczone, że w przyszłości będę wysyłać zdjęcia do fotografa przez Internet, bo tego nas Pani także uczyła. Nie wiem tylko, czy odważę się kiedykolwiek płacić za cokolwiek drogą elektroniczną; nie próbowałam jeszcze i chyba nie prędko to nastąpi. Nie wiąże się to z samą obsługą komputera, bo pewnie bym sobie poradziła, ale z obawy o moje i tak skromne konto.

Pani Magdo! Ja jestem bardzo zadowolona z kursu. Nauczyłam się wiele, a czego nie wiem albo zapomniałam, mogę zawsze zajrzeć do kart pracy, które od Pani dostałam. Mogę też zwrócić się do Pani osobiście i poprosić o pomoc.

 

    Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w spotkaniu i mamy nadzieję, że mile będą wspominać Wirtualny Koncert Życzeń.