×
Wyszukaj w serwisie
×

Wakacje z pożytkiem w Łosiowie

Od 27 czerwca 2011r. w Łosiowie  trwa akcja „ Wakacje z pożytkiem” mająca na celu zagospodarowanie wolnego czasu dla dzieci spędzających wakacje w Łosiowie.

Wakacje z pożytkiem w Łosiowie Wakacje z pożytkiem w Łosiowie Wakacje z pożytkiem w Łosiowie Wakacje z pożytkiem w Łosiowie

Wakacje z pożytkiem w Łosiowie Wakacje z pożytkiem w Łosiowie Wakacje z pożytkiem w Łosiowie

Do realizacji tego celu przystąpiła Biblioteka Publiczna w Łosiowie, która prowadzi zajęcia z nauki o regionie. Dzieci poznają ważne dla regionu miejsca, zabytki architektury, legendy i podania, ale także pomniki przyrody, szatę  roślinną, uprawiane zboża, prosperujące zakłady pracy i  firmy oraz wykonywane zawody na naszym terenie. Uczestnicy mają już za sobą wycieczkę do łosiowskiego parku, do pałacu, do kościoła parafialnego oraz spacery podczas których uczą się rozpoznawać rośliny ozdobne i poznają gatunki zbóż. Odwiedziły miejscową piekarnię, gdzie  jej szef ujawnił tajniki wypieku chleba no i poczęstował zmęczonych  podróżników pieczywem prosto z pieca. Przed  nimi jeszcze w najbliższym czasie wycieczka do kościoła w Strzelnikach i  Różyny, gdzie ks. Grzegorz Kopij przekaże nam zapewne sporą dozę wiedzy o tych ważnych obiektach, wycieczka do pobliskiego lasu, spotkanie z  leśnikiem panem Radosławem Pasznickim, wizyta w  prawdziwej pasiece p. Karoliny i Franciszka Joniaków, plener malarski, który poprowadzi pan Tadeusz Ufa, a potem jeszcze wiele innych atrakcji.

 Do akcji „ Wakacje z pożytkiem” włączyło się ochoczo także Koło Gospodyń Wiejskich z Łosiowa, którego członkinie raz w tygodniu zajmą dzieci zajęciami kulinarnymi, były już prawdziwe ruskie pierogi samodzielnie zrobione i zjedzone, ukraiński barszcz, a co dalej to tajemnica, którą znają tylko panie Irena, Marysia i Danusia.

Poza zajęciami bibliotecznymi, warsztatami plastycznymi i kulinarnymi odbywać się będą zajęcia teatralne, warsztaty muzyczne i florystyczne.

Inicjatorem i organizatorem akcji jest Towarzystwo Miłośników Łosiowa i Okolic, które pilotuje  realizację zadań.

Ludwika Chojnacka