×
Wyszukaj w serwisie
×

11 Piknik na Florydzie

Piknik na Florydzie jest to duża impreza wakacyjna dla dzieci wiejskich którą Opolskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalnym „Teraz Wieś” Opolski, wspólnie z  Opolskim Ośrodkiem Doradztwa  Rolniczego oraz Jednostką Wojskową w  Brzegu, Muzeum Piastów Śląskich,  MOSiR-em, Powiatową Strażą Pożarną,  Policją Powiatową  w Brzegu  organizował w dniach 19, 20, 21 lipca 2011r. W imprezie tej udział wzięło ok. 2400 dzieci z naszego województwa.

Piknik na Florydzie   Piknik na Florydzie   Piknik na Florydzie   Piknik na Florydzie

Swój wkład w organizację imprezy miała także Gminy Lewin Brzeski. Miejsko – Gminny Dom Kultury udostępnił Stowarzyszeniu nagłośnienie oraz namioty, a Gmina Lewin Brzeski sfinansowała autokar dla 50 dzieci z Łosiowa, które uczestniczyły w Pikniku. Za wsparcie z rąk Pana Henryka Zamojskiego oraz Pani Renaty Wojas w imieniu Burmistrza Lewina Brzeskiego i Dyrektora Miejsko – Gminnego Domu Kultury podziękowania odebrała Pani Barbara Chyża – Sekretarz Gminy.

Piknik na Florydzie   Piknik na Florydzie   Piknik na Florydzie

Od godziny 7.30 – 15  dzieci przebywały w Brzegu na Krytej pływalni, w Muzeum Piastów Śląskich oraz „Florydzie” - jest to zakątek  na terenach wojskowych przy Jednostce I Brzeskiej Brygady Saperów.

W Muzeum Piastów Śląskich  dzieci zwiedziły renesansowy zamek na wzór krakowskiej rezydencji królów polskich – Wawel. Na basenie w Brzegu dzieci uczyły się pływać pod czujnym okiem ratowników i opiekunów.

Na części  poligonu odbywały się   pokazy saperów, zawody sprawnościowe,  część szkoleń edukacyjnych które pokazały  dzieciom udzielanie pierwszej pomocy przy zagrożeniu życia  i jak postępować przy niewybuchach. Wojsko przygotowało poczęstunek dla uczestników „Pikniku” z produktów zakupionych przez Opolskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „Teraz Wieś”  pyszną grochówkę z pieczywem i  wojskową kawą.

21 lipca w godzinach popołudniowych wszyscy uczestnicy imprezy przyjechali autokarami do Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie na podsumowanie pikniku. Przybyli na nie zarówno organizatorzy akcji z poszczególnych sołectw jak i wspierające ich organizacje oraz przedstawiciele władz. Mimo złej aury pogodowej zabawa rozpoczęła się od pokazów Wesołej  Ferajny Berniego, a  od godziny 15  do 17 dzieci bawiły się na dyskotece. Firma ubezpieczeniowa AVIVA przygotowała dla dzieci różne konkursy z nagrodami, co wzbogaciło charakter imprezy. Organizatorzy przygotowali smaczny poczęstunek dla wszystkich uczestników  podsumowania.

Celem naszego działania było zapewnienie atrakcyjnych wrażeń dzieciom wiejskich, które nie wyjechały nigdzie na wakacje i mamy nadzieję, że dzieci czekają  na udział w PIKNIKU w przyszłym roku.

Honorowym patronem naszego przedsięwzięcia był Marszałek Województwa Opolskiego a patronem medialnym Radio Opole.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Zarządu Województwa Opolskiego.     

                                                                             

Renata Huk
OODR Łosiów