×
Wyszukaj w serwisie
×

Wakacje z pożytkiem w Łosiowie

Akcja „Wakacje z pożytkiem” w Łosiowie  cieszy się wielką popularnością wśród dzieci pozostających w czasie wakacji w  rodzinnej wsi. Przybywa uczestników, w zależności od rodzaju zajęć bywają dni, gdzie przychodzi na zajęcia 26 dzieci.

Wakacje z pożytkiem   Wakacje z pożytkiem   Wakacje z pożytkiem

Z wielka chęcią dzieci uczestniczą w zajęciach organizowanych przez łosiowską bibliotekę dotyczących nauki o regionie. Uczestnicy zajęć wybrali się m.in. na wycieczkę do pasieki w gospodarstwie pańtwa Karoliny i Franciszka Joniaków, gdzie uzyskały odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące produkcji miodu, pracy pszczelarskiej i  głównych bohaterów – pszczół. Poznały miejsce i narzędzia pracy pszczelarskiej, a co odważniejsze pod opieką pana Franciszka, odpowiednio ubrane oglądały pracę pszczół w ulach. Po powrocie dzieci na kartkach wypisywały słowa związane z pasieką, a za  największą ilość zapamiętanych wyrazów szczęśliwcy otrzymali nagrody w postaci słodyczy podarowanych przez  ZPC ODRA w Brzegu.

Wakacje z pożytkiem   Wakacje z pożytkiem   Wakacje z pożytkiem

 W ramach zajęć bibliotecznych  w środę 13 lipca dzieci udały się na pieszą wycieczkę do Strzelnik po drodze rozpoznając rodzaje zbóż, oglądały pracujące w polach kombajny, a nawet kręgi w zbożu zrobione przez UFO. Na miejscu ks. Grzegorz Kopij, który odkrył wszelkie tajemnice architektoniczne i historyczne wspaniałej  budowli oraz szczegółowo omówił przedstawione we freskach  postaci i sceny biblijne.

W czasie wolnym od wycieczek po okolicy, w Domu Kultury odbywają się zajęcia teatralne polegające na zabawach w grupach. Najczęściej są to odgrywane scenki z legend i opowieści dotyczących historii regionu  prowadzone przez Ludwikę Chojnacką oraz zajęcia plastyczne prowadzone przez  Teresę Rączkę  lub Tadeusza Ufę.

W tym tygodniu panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łosiowie  na zajęciach kulinarnych  uczyły jak zrobić kopytka  i jak przyrządza się fasolkę szparagową. Zajęcia kulinarne cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i uznaniem wśród rodziców.  

Wakacje z pożytkiem   Wakacje z pożytkiem   Wakacje z pożytkiem