×
Wyszukaj w serwisie
×

Wakacje z Biblioteką

W dniach 25 – 29 lipca br. trwał WAKACYJNY TYDZIEŃ Z BIBLIOTEKĄ. W tym czasie Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim przygotowała dla dzieci wiele atrakcji.

W poniedziałek, zajęcia odbyły się „pod baśniowym drzewem”, a dokładniej w parku za lewińskim gimnazjum. Na początek, tradycyjnie, było głośne czytanie wakacyjnych przygód Mikołajka, a później zajęcia plastyczne, zawody sportowe oraz gry i zabawy ruchowe.

Wakacyjny Tydzień z Biblioteką   Wakacyjny Tydzień z Biblioteką   Wakacyjny Tydzień z Biblioteką

We wtorek, dzieci wyruszyły na wycieczkę do Kantorowic w poszukiwaniu skarbów ukrytych przez kantorowickiego księcia. Przy pomocy mapy i wskazówek, gdzie mogą znajdować się skarby, dzieci odnalazły wszystkie kosztowności i klejnoty, przemierzając przy tym prawie całe Kantorowice – wdrapały się nawet na wieżę zamku myśliwskiego, dzięki uprzejmości Pani Marii Bizańskiej - mieszkanki zameczku. Finał wycieczki do Kantorowic miał miejsce w gospodarstwie agroturystycznym „Pod bocianim gniazdem”. W przepięknym ogrodzie, dzieci mogły odpocząć i posilić się po trudach wędrówki, gdzie gospodyni, Pani Maria Pikul, przygotowała dla nich słodki poczęstunek.

Wakacyjny Tydzień z Biblioteką   Wakacyjny Tydzień z Biblioteką   Wakacyjny Tydzień z Biblioteką

Kolejny dzień, środa, był dniem wyjazdowym do stolicy naszego województwa, do kina na komedię familijną pt. „Pan Popper i jego pingwiny”.

W czwartek odbyła się zabawa plenerowa „Podchody literackie”. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy. Każda z grup, musiała dojść do lewińskiego rynku inną trasą. Trudność polegała na tym, że tę trasę dzieci musiały same odgadnąć, a po drodze rozwiązać jeszcze kilka zadań związanych z literaturą, książką i biblioteką. Wygrywała ta drużyna, która nie tylko pierwsza dotarła na rynek, ale również rozwiązała jak najwięcej zadań. Wprawdzie zwycięska grupa była tylko jedna, ale nagrodę, lody, otrzymali już wszyscy uczestnicy zabawy.

Natomiast piątek dzieci spędziły na tańcach, zabawach i grach w bibliotece. W ostatni dzień „Wakacyjnego tygodnia z biblioteką” odbyła się bajkowa dyskoteka w bibliotece, na którą koniecznie trzeba było przyjść w przebraniu, dzieci nie zawiodły, przebrania były bardzo pomysłowe i interesujące.

Wakacyjny Tydzień z Biblioteką   Wakacyjny Tydzień z Biblioteką   Wakacyjny Tydzień z Biblioteką

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy „Wakacyjnego tygodnia z biblioteką” dobrze się bawili i ten tydzień na długo pozostanie w ich pamięci.