×
Wyszukaj w serwisie
×

Turniej Piłki Nożnej

  Piłka nożna
Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im” pragnie poinformować o organizacji „Wojewódzkiego Integracyjnego Turnieju Piłki Nożnej
w Lewinie Brzeskim”
pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, który odbędzie się 15 września 2011 roku na stadionie Klubu Sportowego Olimpia w Lewinie Brzeskim. Zadanie jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON.
Turniej jest imprezą o zasięgu regionalnym. Adresowany jest do osób niepełnosprawnych, uczęszczających do placówek zajmujących się rehabilitacją społeczną
i zawodową oraz uczniów szkół publicznych z terenu województwa opolskiego. Do uczestnictwa w konkursie zostało zaproszonych 20 drużyn. Łącznie w projekcie weźmie udział ok. 300 osób, w tym ok. 160 osób niepełnosprawnych.
Impreza skierowana jest nie tylko do osób grających w piłkę nożną, ale przede wszystkim do tych, którzy chcą uczestniczyć i brać aktywny udział w zabawie bez względu na ograniczenia wiekowe, płciowe, niepełnosprawność czy umiejętności.
Dodatkowe atrakcje imprezy to konkurs plastyczny na najlepszą maskotkę drużyny oraz konkurs na najlepszy występ artystyczny o charakterze dopingującym zmagania swojej drużyny.
Głównym celem projektu jest wzmacnianie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych w społeczności lokalnej oraz propagowanie działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi poprzez włączenie ich do pełnego udziału
w życiu społecznym i kulturalnym oraz uświadomienie i pokazanie zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i społeczeństwu, że niepełnosprawność ruchowa, intelektualna nie jest równoznaczna z niepełnosprawnością społeczną.
Chcielibyśmy aby projekt został dobrze przyjęty przez wszystkich uczestników projektu. Uważamy, że niezwykle ważne jest dotarcie do jak najszerszej rzeszy odbiorców.
 
 
PROGRAM IMPREZY
 
 
9.30 – 10.00               - przyjazd i rejestracja drużyn
10.00 – 10.30            - uroczyste otwarcie turnieju
10.30 – 15.00              - turniej piłki nożnej
15.00 – 16.00             - ogłoszenie wyników turnieju oraz wręczenie nagród i dyplomów
 
 
Dodatkowe atrakcje:
 
·        pokaz sekcji podnoszenia ciężarów z udziałem niepełnosprawnych zawodników ”Startu Wrocław” pod kierunkiem trenera Mariusza Oliwy
·        rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsza maskotkę drużyny
·        rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy okrzyk sportowy