×
Wyszukaj w serwisie
×

Po spotkaniu z Janem Grzegorczykiem…

Jan Grzegorczyk – dziennikarz, publicysta, scenarzysta, tłumacz, a przede wszystkim pisarz, często określany mianem pisarza katolickiego, autor m.in. słynnej trylogii o księdzu Groserze, opowiadań „Niebo dla akrobaty” czy „Pieśń słoneczna Róży Bluszcz” spotkał się z czytelnikami Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim w dniu 21 września br. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Jan Grzegorczyk w Lewinie   Jan Grzegorczyk w Lewinie   Jan Grzegorczyk w Lewinie

Jan Grzegorczyk w Lewinie   Jan Grzegorczyk w Lewinie

Autor opowiedział o swojej twórczości, o swojej drodze do pisarstwa, przedstawił swoich duchowych mistrzów, którzy towarzyszyli mu w tej drodze.

Pisarz podejmuje w swoich książkach trudne, a nawet kontrowersyjne tematy: jak w przypadku trylogii o księdzu Groserze – ukazuje życie Kościoła uznawane do tej pory za temat tabu, znowu w „Niebie dla akrobaty” pisze o śmierci, umieraniu, hospicjum. Jego bohaterami są zakonnice, księża, święci, a także alkoholicy, prostytutki i inni życiowi wykolejeńcy. Ale jednocześnie w książkach Grzegorczyka występuje duża dawka humoru i radości, bo sam autor również ma niesamowite poczucie humoru, co udowodnił na spotkaniu w lewińskiej bibliotece.

Jan Grzegorczyk wzbudził olbrzymią sympatię wśród czytelników – dziękowano mu za jego twórczość, a jedna z uczestniczek powiedziała, już po spotkaniu: „Grzegorczyk zabrał nas na wyższy poziom”.

Spotkanie zakończyło się wieloma pamiątkowymi zdjęciami oraz wpisami autora do książek (dla każdego była inna dedykacja!). 

 

Więcej na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl