×
Wyszukaj w serwisie
×

Przedszkolaki z Przedszkola nr 1 w Lewinie Brzeskim odwiedzają las

Końcem września 2011 roku „Misie” i „Żółwiki” - dzieci z naszego przedszkola, miały okazję odwiedzić las i jego mieszkańców. Wszyscy z uwagą obserwowali, czy do lasu zawitała już Pani Jesień.

Przedszkolaki z Przedszkola nr 1 w Lewinie Brzeskim odwiedzają las   Przedszkolaki z Przedszkola nr 1 w Lewinie Brzeskim odwiedzają las   Przedszkolaki z Przedszkola nr 1 w Lewinie Brzeskim odwiedzają las

W podróż szlakiem natury zaprosiło nas Nadleśnictwo w Brzegu. Była to wycieczka niesamowita - obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Po lesie oprowadzał nas pan leśniczy, który pokazał nam różne odmiany drzew oraz inne rośliny charakterystyczne dla flory leśnej. W koronach drzew śpiewały ptaki a gdzieniegdzie dało się słyszeć odgłosy leśnej zwierzyny. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody i zachowania w lesie. Spacer po lesie zakończył się zabawami na leśnej polanie. Po tak wyczerpującym dniu zasiedliśmy do ogniska z pieczonymi kiełbaskami. Przepełnieni wiedzą o lesie i jego mieszkańcach wróciliśmy do przedszkola, aby podzielić się z kolegami wrażeniami i nowymi doświadczeniami.

Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu w Brzegu za pomoc w organizacji wycieczki.

Katarzyna Puzio