×
Wyszukaj w serwisie
×

Spotkanie autorskie z Katarzyną Leżeńską

5 października 2011 roku Dyskusyjny Klub Książki przy Bibliotece Publicznej w Łosiowie gościł Katarzynę Leżeńską, autorkę książek chętnie czytanych przez kobiety, w tym także czytelniczki łosiowskiego klubu.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Leżeńską   Spotkanie autorskie z Katarzyną Leżeńską   Spotkanie autorskie z Katarzyną Leżeńską   Spotkanie autorskie z Katarzyną Leżeńską

Pisarka bardzo szybko zdobyła sympatię uczestników spotkania okazując się osobą bezpośrednią, wesołą i energiczną. Z przyjemnością słuchało się jej opowieści o prototypach bohaterów książek, którzy okazują się ludźmi z jej otoczenia. Tym ciekawiej przebiegała rozmowa, że można było uzyskać niejako ciąg dalszy historii opowiedzianych w książkach. Autorka zaczerpując z życia wątki tematyczne i cechy charakterów swoich postaci literackich opiera się na wnikliwych obserwacjach zachowań osób, które zna, z którymi rozmawia i przebywa. Stąd zapewne bierze się to, że bohaterowie książek Katarzyny Leżeńskiej stają się bliscy czytelnikom, a ich zachowania są zrozumiałe dla odbiorców.

Wrażenia ze spotkania, w tym zarówno atmosfera spotkania, jak i sama osobowość Pani  Katarzyny Leżeńskiej, pozostaną na długo w pamięci klubowiczów i pozostałych uczestników spotkania.


Więcej na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl .