×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Edukacji Narodowej

 „W tym szczególnym dla każdego pracownika oświaty dniu, pragnę wszystkim podziękować za zaangażowanie i codzienny wysiłek w podejmowanych działaniach na rzecz sprawnego funkcjonowania szkół i przedszkoli. Oświata w zasadzie kojarzy nam się z dzieckiem, uczniem, wychowankiem i nauczycielem. To właśnie nauczycielom należą się dzisiaj słowa szczególnego uznania. Jest jednak w oświacie jeszcze jedna grupa osób, bez których trudno wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie naszych placówek – są to pracownicy nie będący nauczycielami. Dzień Edukacji Narodowej jest również ich świętem.”

Dzień Edukacji Narodowej w Lewinie Brzeskim   Dzień Edukacji Narodowej w Lewinie Brzeskim   Dzień Edukacji Narodowej w Lewinie Brzeskim

Dzień Edukacji Narodowej w Lewinie Brzeskim   Dzień Edukacji Narodowej w Lewinie Brzeskim

 Takie życzenia kierowane do wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty usłyszeli zaproszeni na spotkanie z Burmistrzem, Panem Arturem Kotarą, dyrektorzy  i wicedyrektorzy wszystkich szkół i przedszkoli, Świetlicy Terapeutycznej i Biura Obsługi Finansowej Placówek Oświatowo-Wychowawczych. Spotkanie odbyło się dnia 12 października 2011 roku w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim.

W pierwszej części spotkania zaproszeni goście zapoznani zostali z krótką i zwięzłą informacją na dotyczącą najważniejszych spraw realizowanych w gminie, nie tylko w zakresie oświaty. Była mowa również o najbliższych planach. „Informacja o tak szerokim spektrum spraw dziejących się w gminie, jest przekazywana Państwu – mówił Burmistrz – gdyż jako kierownicy placówek oświatowych jesteście bardzo ważnym elementem administracji gminnej i działacie tak jak ja, w sferze zaspokajania najbardziej żywotnych potrzeb naszych mieszkańców. To również od Was zależy jakość wielu spraw, a wiedza którą Państwu przekazałem może okazać się bardzo pomocna przy ich załatwianiu.”

Po informacyjnej części spotkania Burmistrz wręczył nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrodzeni zostali zarówno dyrektorzy jak i nauczyciele o szczególnych osiągnięciach. Wśród dyrektorów placówek oświatowych zostali nagrodzeni Pani Dorota Mościcka - Dyrektor Przedszkola Nr 2 w Lewinie Brzeskim, Pani Beata Hargot – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łosiowie, Pan Andrzej Kostrzewa – Dyrektor Gimnazjum w Lewinie Brzeskim, Pani Barbara Chmiel – wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim. Nagrodzeni nauczyciele nie pełniący funkcji kierowniczych to Pani Krystyna Zalewska – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Skorogoszczy i Pani Urszula Kowalska – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim.

Po wysłuchaniu życzeń i wręczeniu nagród przy kawie i skromnym poczęstunku był czas na pytania do gospodarza gminy i czas na rozmowy nie tylko o problemach oświatowych.