×
Wyszukaj w serwisie
×

Wielka Warszawska dla Intensa ze Skorogoszczy

W niedzielę na warszawskim Służewcu odbyła się najważniejsza gonitwa porównawcza - Wielka Warszawska, rozgrywana pod honorowym patronatem prezydenta stolicy Hanny Gronkiewicz – Waltz, którą wygrał Intens – hodowli i własności Romana Piwko ze Skorogoszczy.

Intens - koń roku 2011, właściciel Roman Piwko

Było to trzecie bezkonkurencyjne zwycięstwo z rzędu tego konia, który wcześniej wygrał już Derby i gonitwę St. Leger. Intens w tej gonitwie uzyskał rekordowy rezultat 2’40,3 na dystansie 2600m i tym samym pobił rekord Wielkiej Warszawskiej ustanowiony w 2005 roku.

Intens – ogier z hodowli Romana Piwko to najlepszy koń 2011 roku. Wygrał na Służewcu przed Wielką Warszawską 3 najważniejsze wyścigi sezonu: o nagrodę Rulera, Derby i gonitwę St. Leger zdobywając tym samym, jako 11 koń po wojnie, miano konia Trójkoronowanego. Jest także rekordzistą toru na dystansie 2800m poprawiając wynik gonitwy z 1965 roku.

Sukcesy Intensa potwierdzają, że warto mieć marzenia i je konsekwentnie realizować. Roman Piwko, hodowca i właściciel Intensa, końmi zajmuje się od 22 lat. Na początku działalności nikt nie wierzył, że w tym elitarnym sporcie można odnieść tak wielki sukces. Dzisiaj Stajnia Koni Sportowych w Skorogoszczy jest najlepszą stadniną prywatną w Polsce. „Hodowla koni to moja życiowa pasja. W swojej działalności zawsze dobro koni stawiam na pierwszym miejscu. Sukces Intensa jest ukoronowaniem mojej pracy.” – mówi Roman Piwko.

Serdecznie gratulujemy !!!