×
Wyszukaj w serwisie
×

W Bibliotece poznają zawody

W październiku tego roku w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim rozpoczęła się I część spotkań z przedszkolakami w ramach projektu „Poznajemy zawody”. Projekt, który ma na celu zapoznanie młodszych dzieci z zawodami, składa się z dwóch części: I część to spotkanie z przedstawicielem interesującego, niecodziennie spotykanego zawodu, natomiast II część to literatura, zagadki, quizy związane z zawodami.

kominiarz_3 pszczelarz_3 pszczelarz_4 straznik_4

W I części projektu „Poznajemy zawody” odbyły się 3 spotkania z przedstawicielami wybranych zawodów, w których brały udział dzieci z Przedszkola nr 1 i nr 2 w Lewinie Brzeskim. Zaproszeni goście opowiadali o swoich profesjach, prezentowali mundury, rekwizyty, umiejętności (niezupełnie swoje), a także częstowali smakołykami.

Na początek do biblioteki przyjechali funkcjonariusze Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Opolu: st. sierż. Pan Marcin Silarski, mł. chor. Pan Sławomir Dąbrowski i mł. chor. Pan Dawid Reszczyński, którzy spotkali się z sześciolatkami z Przedszkola nr 2. Wraz z funkcjonariuszami przyjechał jeszcze inny pracownik Aresztu Śledczego, a mianowicie pies – Bobo, który wzbudził olbrzymią sympatię wśród dzieci.

Kolejne spotkanie w bibliotece to spotkanie z kominiarzem. Mistrz kominiarski, Pan Grzegorz Walczakowski spotkał się z sześciolatkami z lewińskiego Przedszkola nr 1.

Na ostatnie spotkanie z przedstawicielem zawodu przyszły pięciolatki z obydwóch przedszkoli z Lewina. Tym razem gościem specjalnym był pszczelarz – Pan Tomasz Kos.


Więcej na stronie
www.biblioteka-lewinbrzeski.pl