×
Wyszukaj w serwisie
×

Olimpiada „I Ty możesz zostać OMNIBUSEM”

Dnia 6 grudnia 2011 roku w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim odbyła się szkolna olimpiada „I Ty możesz zostać OMNIBUSEM”. Organizatorkami olimpiady były pani Grażyna Kasiuba i pani Anna Szyłko.

Omnibus   Omnibus   Omnibus   Omnibus

W olimpiadzie wzięli udział uczniowie wytypowani przez wychowawcę. Według regulaminu w konkursie uczestniczył jeden uczeń z każdej klasy pierwszej, dwóch uczniów z każdej klasy drugiej i trzech uczniów z każdej klasy trzeciej. Olimpiada obejmowała wiedzę ze wszystkich przedmiotów, wiadomości o Unii Europejskiej, a niektóre pytania wykraczały poza wiadomości gimnazjalne. Na starcie każdy uczestnik otrzymał 3 szanse.

Omnibus   Omnibus   Omnibus   Omnibus

Po udzieleniu błędnej odpowiedzi lub przy jej braku jedną z nich tracił. Po utracie wszystkich szans uczeń został eliminowany z dalszego uczestnictwa w konkursie. Pytania przygotowane były wcześniej przez nauczycieli, a otrzymanie przez ucznia danego pytania  było sprawą przypadku. Pytanie zadawane było kolejno wszystkim uczniom. Do ścisłego finału weszło troje uczniów, którzy zachowali minimum jedną szansę, a byli to: Joanna Kułak
z klasy II a, Piotr Tokarz z klasy III b oraz Tomasz Harasimiuk z klasy III d.

W finale uczniowie otrzymali 3 nowe szanse, a także mogli wykorzystać te szanse, które pozostały im z wcześniejszego etapu. Finalistką szkolnej olimpiady została Joanna Kułak.

Cała trójka uczniów, która doszła do finału, wzięła udział w międzyszkolnych eliminacjach w Brzegu, które odbyły się 9 grudnia w Sali Stropowej Ratusza. W eliminacjach w Brzegu brali udział uczniowie gimnazjów powiatu brzeskiego. Uczeń naszej szkoły Piotr Tokarz wykazał się największą wiedzą i zajął pierwsze miejsce, a tym samym zdobył tytuł Omnibusa. Nagrodą dla Piotrka jest trzydniowa wycieczka do Brukseli i zwiedzanie Parlamentu Europejskiego. Nagrodę sponsoruje posłanka europarlamentu pani Lidia Geringer de Oedenberg. Były to już jedenaste eliminacje powiatowego Omnibusa, a uczniowie z lewińskiego gimnazjum trzykrotnie okazali się ich zwycięzcami. Wcześniej były to Anna Pietrzkiewicz i Justyna Litwinowicz. Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy, a Piotrkowi życzymy udanego wyjazdu.

Omnibus   Omnibus   Omnibus   Omnibus


Małgorzata Góźdź