×
Wyszukaj w serwisie
×

Przedszkole Publiczne w Skorogoszczy

Dane o placówce:

Adres: ul. Słowackiego 1, 49 -345 Skorogoszcz
Tel.: (077) 412-10-83
Rekrutacja: 20.03- 20.04
Dyrektor: mgr Ewa Jarosz

Przedszkole Publiczne w Skorogoszczy jest przedszkolem czterooddziałowym.

W jego skład wchodzą:

  • trzy oddziały w Skorogoszczy,
  • oddział przedszkolny w Mikolinie oddalony o 4 km.

Przedszkole przyjmuje do swych oddziałów dzieci z następujących miejscowości: Błażejowice, Borkowice, Chróścina, Golczowice, Mikolin, Niwa, Piaski, Skorogoszcz, Wronów.

W roku szkolnym 2006/2007 przedszkole w Skorogoszczy wraz z oddziałem zamiejscowym objęło wychowaniem i nauczaniem 84 dzieci,w tym 28 dzieci dojeżdżających.

Łącznie jest zatrudnionych sześć nauczycielek, 1 katecheta, 7 pracowników obsługi (2 w niepełnym wymiarze – 6/8 etatu) oraz sezonowo 2 palaczy. Wszystkie nauczycielki ukończyły studia wyższe magisterskie z pp.

Rozwój zawodowy nauczycieli:

  • kontraktowi: 1
  • mianowani: 3
  • dyplomowani: 3

Przedszkole w Skorogoszczy usytuowane jest w odrębnym budynku. Oddział przedszkolny w Mikolinie dzieli budynek ze świetlicą wiejską, na piętrze wydzielone jest mieszkanie.

Oddział przedszkolny czynny jest 5,5 godzin dziennie, przedszkole w Skorogoszczy czynne jest 9 godzin.

Przedszkole mieści się w pięknym, zielonym ogrodzie, otoczonym parkiem. Cieszy się dobrą opinią wśród społeczności lokalnej. Liczba kandydatów prawie co roku przewyższa liczbę miejsc.
Zapisy dzieci do przedszkola odbywają się od 20 marca do 20 kwietnia.

Przedszkole organizuje sporo ciekawych imprez. Nauczycielki starają się indywidualnie pracować z każdym dzieckiem, stwarzając optymalne warunki rozwoju wychowanków. Dobry jest kontakt z rodzicami, którzy widzą zalety przedszkola, dostrzegają starania nauczycielek i dyrektora.

Absolwenci przedszkola są dobrze przygotowani do nauki w szkole podstawowej.