×
Wyszukaj w serwisie
×

Gimnazjum w Lewinie Brzeskim nie tylko sportem stoi

    Nasza szkoła obrała chlubne imię Polskich Olimpijczyków, co rzutuje na postawę uczniów. Wszyscy znają ideę olimpijską, stosują zasadę fair play nie tylko w sporcie, ale i w życiu. Stwierdzają zgodnie, że sport uczy współpracy, empatii, radości. Taka postawa sprzyja osiągnięciom, ale też ciągłemu doskonaleniu ciała i ducha. Jednakże, aby rozwijać się w pełni, młody człowiek potrzebuje wielu możliwości , dostępu do różnych dziedzin życia. Stąd nasz pomysł na działania związane ze sztuką.

    W gimnazjum przygotowywane i prezentowane są przedstawienia. W tym roku szkolnym obejrzeliśmy już widowisko poświęcone kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowane przez panią Joannę Gwozdek, czy niebanalne w treści i formie Jasełka opracowane przez ks. Marcina Werczyńskiego. Wcześniej, jesienią, miała miejsce inscenizacja na podstawie „Dziadów cz. II” Adama Mickiewicza wystawiona przez szkolne koło teatralne prowadzone przez Jolantę Łuczyńską.
   Młodzież chętnie pracuje nad takimi formami przekazu historii, emocji, systemu wartości. Śpiewają, tańczą, poszukują ciekawych rozwiązań i to na pewno wspaniale służy ich rozwojowi. Teraz przyszła kolej na nowe wyzwanie, jakim jest wciąż ewoluujący projekt roboczo nazwany „Kraków – Lewin Brzeski”. W założeniu mają to być działania nakierowane na uwrażliwienie na sztukę w jej różnych formach. Na pierwszy ogień zaplanowaliśmy I Warsztaty Gitarowe, które poprowadzi świetny muzyk Grzegorz Gryboś związany ze scenami krakowskimi, występujący m.in. z Ładą Gorpienko, Edytą Geppert, czy Beatą Rybotycką.
Na spotkanie z panem Grzegorzem zapraszamy wszystkich chętnych, już zaawansowanych gitarzystów i tych początkujących. Nasz gość i nauczyciel gry na gitarze zapozna się z oczekiwaniami
i możliwościami uczestników warsztatów i poprowadzi zajęcia tak, aby każdy z nich wyniósł jak najwięcej. Mamy nadzieję, że będzie to początek udanej współpracy, miłej każdej ze stron.
Kolejnym pomysłem jest Wiosenne Spotkania z Poezją Śpiewaną, które poprowadzi wspaniała artystka krakowska pani Barbara Stępniak-Wilk, którą znamy chociażby z piosenki pt. „Bombonierka” zaśpiewanej w duecie z Grzegorzem Turnauem.
Latem zaś zapraszamy na …, ale o tym, w późniejszym czasie. Teraz pragniemy zaprosić Państwa na    I Warsztaty Gitarowe, które odbędą się w naszym gimnazjum w terminie 1 i 2 lutego, czyli w piątek     i w sobotę. Odpłatność za zajęcia to 50 zł od uczniów i 100 zł od osób dorosłych za siedem godzin nauki. Należy przyjść z własną gitarą akustyczna lub elektryczną.
Gwarantujemy doskonałą zabawę i naukę pod okiem świetnego gitarzysty, w urokliwych wnętrzach pałacu w Lewinie.
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt i wniesienie opłaty w sekretariacie gimnazjum (I piętro pałacu) w godzinach od 8.00 do 12. 00 w terminie do 25 stycznia 2013r.
 
                                      Zapraszamy i czekamy na Was !!!
 
                                                                                              Organizatorki: J. Łuczyńska i E. Tabian