×
Wyszukaj w serwisie
×

Zbiórka elektroodpadów

Publiczna Szkoła Podstawowa w Lewinie Brzeskim bierze w tym roku udział w ogólnopolskim konkursie na temat właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pn. „Świadomy wie co zrobić z ZSEE”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Warszawie.

Burmistrz Lewina Brzeskiego zachęca do wykorzystania okazji aby bezpłatnie i legalnie pozbyć się niepotrzebnego sprzętu, a tym samym do pomocy w wygraniu konkursu naszym uczniom. Jeśli zatem masz w domu zużyte pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki, żarówki energooszczędne, telewizory, sprzęt audio, żelazka, wiertarki i inny sprzęt na prąd lub na baterie – koniecznie przynieś je do punktu zbiórki w dniach od 11 do 22 marca 2013 roku.
Stary, zużyty i zepsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny to elektrośmieci, szkodliwe dla środowiska i niebezpieczne dla zdrowia. Nie wolno ich samemu demontować i wyrzucać do śmietnika. Wyrzucanie zużytego sprzętu razem z innymi odpadami lub porzucanie w miejscach niedozwolonych jest zakazane – grozi za to kara grzywny.
Plakat