×
Wyszukaj w serwisie
×

Link do przyszłości. Młodzi Internet Kariera

8 marca 2013 roku był to szczególny dzień dla pań, ale również dla gimnazjalistów z Lewina Brzeskiego, gdyż jako pierwsi z naszej gminy mieli okazję wziąć udział w spotkaniu zorganizowanym przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lewinie Brzeskim w ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”.

Celem projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Projekt jest skierowany do uczniów szkół średnich oraz ostatnich klas gimnazjów, którzy stoją u progu podejmowania ważnych życiowych decyzji dotyczących ich przyszłości zawodowej. Dzięki projektowi młodzi ludzie mają szansę poznać profesje, które mogą ich zainspirować do wyboru kariery zawodowej.

W trakcie spotkania w bibliotece została młodzieży przybliżona sytuacja na rynku pracy oraz trendy, jakie na nim dominują. Zostało również podkreślone, jak ważną rolę w naszym życiu zawodowym odgrywają obecnie nowe technologie.
Spotkanie uświetniła obecność wyjątkowego gościa, młodego profesjonalisty - pana Łukasza Pietera, który z wykształcenia jest politologiem, a ponieważ jego pasją od zawsze była muzyka, swoją karierę zawodową związał z radiem – najpierw z Polskim Radiem w Katowicach, a później z Grupą RMF z Krakowa. W trakcie wystąpienia podzielił się z młodzieżą swoimi doświadczeniami, opowiadając o tym, jaką drogę przebył, aby osiągnąć sukces zawodowy. Zaprezentował również serwis, który stworzył wspólnie z kolegą, www.damycimuzykę.pl jako przykład startup’u, czyli małej, dynamicznej firmy związanej z nowymi technologiami.
Wystąpienie pana Łukasza przekonało młodzież, że w życiu można robić to, co się lubi i że możliwe jest osiągnięcie sukcesu w młodym wieku – wystarczy włożyć w to trochę wysiłku i stale pomagać szczęściu, podejmując odważne życiowe kroki.

Link do przyszłości Link do przyszłości Link do przyszłości Link do przyszłości

Link do przyszłości