×
Wyszukaj w serwisie
×

Uroczyste obchody nadania imienia szkole w Skorogoszczy

Dokładnie 10 lat temu, 21 marca 2003 roku, Publiczna Szkoła Podstawowa w Skorogoszczy przyjęła imię Kawalerów Orderu Uśmiechu. Dziesiąta rocznica nadania imienia szkole rozpoczęła się uroczystą Mszą Św. celebrowaną przez dwóch księży – obecnego proboszcza ks. Marka Biernata i ówczesnego proboszcza, który uczestniczył w nadaniu imienia szkole przed dziesięciu laty, ks. Piotra Bekierza. Po Mszy Św. uczniowie szkoły wraz z nauczycielami i zaproszonymi na uroczystość gośćmi prowadzeni przez Poczet Sztandarowy udali się do szkoły.

Szkolną część uroczystości otworzyła Pani Hanna Grubiak – dyrektor szkoły. Przywitała zaproszonych gości i przypomniała historię nadania imienia szkole oraz zwróciła uwagę na pozytywne zmiany w oświacie na przestrzeni minionych dziesięciu lat. Burmistrz, Pan Artur Kotara, w swoim wystąpieniu nawiązał do zmian jakie na gminę nałożyła wdrażana od 1999 roku reforma oświatowa. Podkreślił ogromny wpływ całego lokalnego środowiska na kształt oświaty i pozytywne zmiany w Publicznej Szkole Podstawowej w Skorogoszczy. Przywołał pamięć osób szczególne zasłużonych dla rozwoju oświaty i podziękował tym wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju szkoły. Zwrócił także uwagę na konieczność podejmowania dalszych działań na rzecz poprawy warunków nauki i wychowania w szkole. Powiedział – „Mamy konkretny plan, wizję, która zakłada adaptację obiektu po starej sali gimnastycznej na pomieszczenia szkolne. Zrobiliśmy już pierwszy krok, mamy pełne poparcie sołectw należących do obwodu Szkoły w Skorogoszczy. Najtrudniejsze będzie znalezienie środków na tę inwestycję, myślę jednak, że uda nam się to zrobić.” W tej oficjalnej części uroczystości zabrali również głos dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół – dyrektor PSP w Lewinie Brzeskim i dyrektor Gimnazjum w Łosiowie. Serdeczne słowa do wszystkich skierowane zostały również od poprzedniej pani dyrektor szkoły w Skorogoszczy oraz od przedstawicielki Regionalnego Centrum Rozwoju Oświaty w Opolu.

Po wystąpieniach stery przejęła młodzież szkolna prezentując ciekawy program artystyczny – były tańce, gra na instrumentach, pięknie wykonane piosenki a nawet inscenizacja teatralna. W końcowej części wręczano nagrody uczniom, którzy brali udział i zwyciężyli w różnych ciekawych projektach realizowanych przez szkołę. Przedstawiane były również bardzo ciekawe prezentacje multimedialne. Bardzo miłą niespodzianką dla wszystkich był ogromny tort, którym obdarowani zostali wszyscy uczestnicy uroczystości – dzieci i młodzież oraz dorośli.
Po części oficjalnej uczestnicy zwiedzali przygotowane przez dzieci i młodzież oraz nauczycieli ekspozycje pokazujące dorobek uczniów w różnych projektach realizowanych  w szkole oraz osiągnięcia szkoły na przestrzeni ostatnich lat.
I to, co chyba najważniejsze – cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej, sympatycznej, niepowtarzalnej atmosferze. Nie dało się wyczuć żadnego zdenerwowania   i stresu spowodowanego udziałem w tak ważnej uroczystości, atmosfera jak wśród dobrych przyjaciół, którzy spotkali się po to, by wspólnie porozmawiać o ważnych sprawach i cieszyć się tym co udało się osiągnąć.
 
 

DSC08984.jpeg DSC08995.jpeg DSC09005.jpeg

DSC09007.jpeg   DSC09015.jpeg DSC09017.jpeg

DSC09021.jpeg DSC09029.jpeg DSC09040.jpeg

DSC09053.jpeg DSC09069.jpeg DSC09070.jpeg

DSC09083.jpeg DSC09086.jpeg DSC09095.jpeg