×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Świętego Patryka w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim

17 marzec to wyjątkowy dzień w kalendarzu każdego Irlandczyka, gdyż obchodzą oni wówczas święto swojego patrona – św. Patryka. 15-go marca 2013 roku dzieci, które uczęszczają na biblioteczny kurs języka angielskiego FunEnglish, miały okazję zasmakować tego święta i dowiedzieć się czegoś więcej o kulturze zielonej wyspy.

Zgodnie z tradycją w tym dniu obowiązuje zielony ubiór. I tak też było na naszym spotkaniu – każdy uczestnik musiał przyjść ubrany przynajmniej w jedną część garderoby w kolorze zielonym. W Stanach Zjednoczonych, gdzie dzień św. Patryka jest obchodzony równie hucznie jak w Irlandii, obowiązuje zasada, że ten, kto nie ubierze się na zielono w tym dniu, może zostać uszczypnięty przez tych, którzy nie zapomnieli o zielonym stroju. Wśród dzieci uczestniczących w spotkaniu tylko jedną osobę spotkała „kara” szczypania.
 
Całe spotkanie zostało zorganizowane pod znakiem rywalizacji. Dzieci bawiły się w dwóch drużynach, walcząc o słodkie upominki. Na początek, na rozgrzewkę, drużyny musiały wypisać jak największą ilość rzeczy, które mogą być zielone - wszystko oczywiście po angielsku. Kolejna konkurencja polegała na chwytaniu leprechaun'ów (czyt. leprekonów) - irlandzkich skrzatów, które ponoć posiadają wiedzę na temat miejsca ukrycia garnuszków pełnych złota (szkoda, że są tak trudne do schwytania). Dzieci przypomniały sobie również, jak po angielsku nazywają się poszczególne części ciała, zaznaczając je na bibliotecznym skrzacie. Rywalizację zamknął kwiz z pytaniami sprawdzającymi znajomość kultury irlandzkiej. W nagrodę za systematyczne uczestnictwo w kursie FunEnglish i za aktywną zabawę w dzień świętego Patryka bibliotekarki przygotowały dzieciom pyszne ciasto – z zieloną galaretką.
 
Na dzień dzisiejszy na kurs języka angielskiego FunEnglish jest zapisanych 16 dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Odwiedzają bibliotekę raz w tygodniu, bawiąc się i ucząc języka angielskiego z użyciem multimedialnej platformy edukacyjnej, w skład której wchodzi 100 lekcji tematycznych. Na zakończenie kursu czekają na dzieci certyfikaty oraz nagrody niespodzianki.
 

  Dzień Świętego Patryka w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim Dzień Świętego Patryka w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim Dzień Świętego Patryka w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim Dzień Świętego Patryka w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim

  Dzień Świętego Patryka w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim