×
Wyszukaj w serwisie
×

III Bieg Olimpijski w Łosiowie

Tym razem pogoda była jak na zamówienie. Błękitne niebo, prażące słońce i lekki wietrzyk. Na starcie biegu stanęło ponad 200 uczestników, uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum w Łosiowie z dyrektorami obu szkół na czele. Do grona biegaczy dołączyli uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół z Lewina Brzeskiego oraz Skorogoszczy. Gośćmi specjalnymi, którzy stanęli na starcie i dobiegli do mety byli: zastępca Burmistrza Lewina Brzeskiego pan Dariusz Struski oraz przewodniczący Rady Miejskiej pan Waldemar Włodek. Zanim jednak zawodnicy przystąpili do biegu, na boisku szkolnym odbył się ceremoniał olimpijski. Przy dźwiękach patetycznej i wzruszającej muzyki Vangelisa przebiegła sztafeta z pochodnią, zapalono znicz i wciągnięto na maszt flagę olimpijską. Przed udaniem się na start zawodnicy wzięli udział w nietypowej i oryginalnej rozgrzewce, którą poprowadziła instruktorka zumby pani Jola Wilkowska.

Na linię startu biegaczy poprowadził pan Szymon Deksler, powiatowy koordynator do spraw sportu i zapalony biegacz, uczestnik wielu maratonów. Trasa liczyła około 1,7 km i wiodła drogami wśród łosiowskich pól i przez osiedle domków jednorodzinnych. Każdy wybrał formę biegu do swoich możliwości: bieg, trucht, marszobieg albo po prostu spacer. Do mety dotarli wszyscy uczestnicy biegu i wszyscy zostali zwycięzcami. Wszyscy otrzymali pamiątkowy znaczek oraz wzięli udział w losowaniu nagród, wśród których najbardziej atrakcyjną był rower turystyczny o wartości 500zł.
 Organizatorzy imprezy Klub Olimpijczyka przy UKS „Olimpicus” oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Łosiowie serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za nagrody i zapraszają już za rok.
                                                                                    Ludmiła Barszcz

III Bieg Olimpijski w Łosiowie III Bieg Olimpijski w Łosiowie III Bieg Olimpijski w Łosiowie