×
Wyszukaj w serwisie
×

Spotkanie z poezją Juliana Tuwima w PSP w Skorogoszczy

„Dwa  szczęścia są na świecie,

jedno małe- być szczęśliwym,

 drugie wielkie- uszczęśliwiać innych”

Z okazji Roku Juliana Tuwima biblioteka szkolna w Skorogoszczy w dn. 7.05.13r.  zorganizowała dla całej społeczności szkolnej spotkanie z dziecięcą poezją Juliana Tuwima. Na uroczystości gościliśmy  naszych radnych- pana W. Górkę, pana D. Ziębę, emerytowaną polonistkę z naszej szkoły - panią J.Tomczak, panią bibliotekarkę- E.Boczkowską, całą Radę Rodziców, panią Dyrektor - H.Grubiak, nauczycieli oraz rodziców.

Bohaterami uroczystości były  dzieci, które bardzo licznie przybyły na to spotkanie. Uczniowie mieli okazję popisać się swoimi zdolnościami aktorskimi, plastycznymi, informatycznymi. Recytowali wiersze J.Tuwima, brali udział w konkursie plastycznym, przestawiali swoje prezentacje PowerPoint dot. życia i twórczości  poety.  Rodzice z klas IV a i V upiekli  pyszne ciasto, Rada Rodziców  przygotowała dla dzieci soczki oraz „talerzyk” słodkości ufundowany przez Przedsiębiorstwo  Wyrobów Cukierniczych „Odra” S. A. 

W trakcie uroczystości odbyły się następujące konkursy: recytatorski, plastyczny oraz na prezentację multimedialną - oczywiście wszystkie związane  były z J. Tuwimem.  Zwycięzcami zostali: Agata Krawczuk i Radosław Wojtasiak w konkursie recytatorskim, Marta Kalinowska,  Martyna Szczypka i Wiktoria Świącik w konkursie plastycznym, Nikola Zych, Wiktoria Świącik, Roksana Młodawska w konkursie na prezentację PowerPoint.

Na pamiątkę tego spotkania wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Uroczystość była okazją do przybliżenia dzieciom twórczości J. Tuwima, zachęcenia ich do rozwijania swoich talentów, miłego spędzenia popołudnia oraz do  integracji całego środowiska szkolnego. Za udział, okazaną pomoc oraz wsparcie organizatorzy wszystkim serdecznie dziękują. 

 

Spotkanie z poezją w PSP w Skorogoszczy Spotkanie z poezją w PSP w Skorogoszczy Spotkanie z poezją w PSP w Skorogoszczy Spotkanie z poezją w PSP w Skorogoszczy

Spotkanie z poezją w PSP w Skorogoszczy Spotkanie z poezją w PSP w Skorogoszczy