×
Wyszukaj w serwisie
×

Święto Szkoły w Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

Dzień 24.05.2013 roku był bardzo ważny dla całej społeczności Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim. Obchodziliśmy trzecią rocznicę nadania szkole imienia. Wprowadzeniem sztandaru i zapaleniem znicza olimpijskiego rozpoczęła się część oficjalna, w której Dyrektor szkoły Andrzej Kostrzewa przypomniał wagę edukacji w życiu młodego człowieka oraz zobowiązania, jakie wiążą się z przyjęciem za patrona szkoły Polskich Olimpijczyków. Pani Wicedyrektor Zuzanna Gwarys przedstawiła uczniów nominowanych do odznaczenia Liściem lauru za osiągnięcia w pięciu kategoriach: nauki humanistyczne, matematyczno-przyrodnicze, języki obce, życie szkoły i sport. Nominacje otrzymało 66 uczniów, 18 spośród nich otrzyma to odznaczenie na uroczystości zakończenia roku szkolnego. Ogłoszono także wyniki konkursu „Artystyczne impresje sportowe”, w którym uczniowie tworzą prace związane z imieniem szkoły. Za najlepsze wiersze nagrodzono: Aleksandrę Głowacką z klasy I c i Patryka Podiuka z klasy III a. W kategorii opowiadanie o tematyce sportowej I miejsce zajęła Klementyna Tydor z kl. III a, II miejsce - Anna Kwapisińska z kl. I c, III – Patrycja Bilińska z kl. II c, wyróżnienie – Ewelina Jarosz z kl. III a. Za prace plastyczne nagrody otrzymały – Patrycja Bilińska i Ewelina Jarosz.

Pod kierunkiem Pani Krystyny Pańpuch uczniowie klas III a i c przygotowali program artystyczny i Konkurs wiedzy o olimpizmie. Program artystyczny miał wymiar edukacyjny, przedstawiał bowiem krótką historię starożytnych i nowożytnych igrzysk olimpijskich połączoną z animacjami sportowymi. W przygotowaniu ilustracji sportowych i oprawie muzycznej pomocą służył nauczyciel wychowania fizycznego Pan Roman Gołębiowski. Dekorację do przedstawienia i rekwizyty przygotowały Panie Magdalena Rybacka i Ewa Sierakowska. Korowód patronujących olimpijczyków, którzy odwiedzili nasze gimnazjum, przygotowała Pani Joanna Dziasek. W tej części uroczystości rozstrzygnięto także Konkurs wiedzy o olimpizmie. Etap kwalifikacyjny odbył się we wszystkich klasach 21.05.2013r.
i miał za zadanie wyłonienie reprezentantów z każdej nich do finału. Rywalizacja była pasjonująca, nawet o trzecim miejscu zadecydowała dogrywka, w której brali udział reprezentanci klas III c i I a . W finale największą wiedzą wykazał się Kamil Mikitów z II b, zajmując I miejsce, II miejsce przypadło Aleksandrze Kucharskiej z klasy II a, a III – Jakubowi Janickemu z III c. Atrakcyjne nagrody zwycięzcy zawdzięczają Panu Adamowi Dziaskowi.
 Klub Olimpijczyka i Uczniowski Klub Sportowy pochwaliły się osiągnięciami sportowymi w piłce siatkowej, nożnej i koszykowej oraz działaniami artystycznymi.
    Imprezę zakończył turniej piłki siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły. Każda klasa wystawiła drużynę  w składzie mieszanym, dziewczyny i chłopcy. Mecze rozegrano najpierw w grupach wiekowych, a w finale zagrały klas I c, II a i III d. Najlepszy okazał się zespół z klasy III d w składzie: E Gołębiowska, N. Witkowska, A. Oleksy, A. Osyra, J. Mikołajczyk, G. Ślęzak, D. Gembka i G. Kała. Zwycięzcom puchar wręczył Pan Dyrektor A. Kostrzewa, a oceniając wysoko technikę gry uczniów, potwierdził opinię wszystkich nauczycieli i kibiców. Sędziami i organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego: R.Bartnicka, M. Mikitów, R. Gołębiowsk i A. Dziasek.   Uroczystość można uznać za udaną, o czym świadczyły wysoka frekwencja i ogromne emocje towarzyszące konkursowi i meczom. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę, umiejętności sportowe oraz zaangażowanie, gdy dopingowali swoich reprezentantów w rozgrywkach i finałach.
 Gratulujemy zawodnikom wiedzy, umiejętności i „czystej gry”, do której zobowiązuje ich hasło wypisane na sztandarze szkoły; „Fair play w życiu, nauce i sporcie”. 
 
Wielkie podziękowania dla wszystkich uczniów i nauczycieli zaangażowanych
w przygotowanie Święta Szkoły!
      
Informację opracowały: Krystyna Pańpuch i Renata Bartnicka