×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Dziecka w Strzelnikach

W piątkowe popołudnie 7 czerwca 2013 r. na boisku w Strzelnikach zorganizowany został Dzień Dziecka. Organizatorzy: Biblioteka Publiczna w Strzelnikach oraz Sołtys Pan Tadeusz Moroziński wraz z Radą Sołecką przygotowali dla dzieci wiele atrakcji.                                 

Pierwszym etapem były zabawy integracyjne, dzięki którym dzieci mogły jeszcze lepiej się poznać. Następnie rozpoczęła się rywalizacja drużynowa. Dzieci zostały podzielone na sześć grup i w tych grupach musiały wykonać kilka zadań. Odgadując wylosowane zagadki miały odnaleźć, ukryte wcześniej przez bibliotekarkę, koperty z zadaniami. Koperty schowane były między innymi w tutejszym sklepie, gdzie trzeba było poprosić o nie sprzedawczynię,  na tablicy ogłoszeń, na drzwiach biblioteki czy....w rękach sołtysa wsi. Zadania w kopertach polegały na rozszyfrowaniu cytatu, który był zapisany alfabetem Morse’a. Jedną z zabaw drużynowych było również namalowanie kolorową kredą rysunku, który miał przedstawiać najpiękniejsze chwile z dzieciństwa. Drużyny miały również możliwość pogimnastykowania swojego języka przy pomocy szybkiego przeczytania trudnych tekstów. Czekały na nich także zadania aktorskie – odegranie wylosowanej scenki i wcielenie się w rolę zwierząt.
Później przyszedł czas na część artystyczną. Grupa teatralna działająca przy bibliotece, pod kierunkiem bibliotekarki – Pani Alicji Kaim, przygotowała przedstawienie dla przybyłych gości. Na początku był skecz, który przedstawiał dorosłych w pracy nie zawsze postępujących tak jak powinni. Profesjonalnie w swoje role wcielili się: Szymon Nadybski, Dawid Hundowski, Ola Włodek oraz Danusia Śpiewak. Dziewczyny pochwaliły się również talentem wokalnym śpiewając piosenki: „W stronę słońca” Eweliny Lisowskiej oraz „Nie powiem jak” Honey. Najmłodsze dziewczynki pięknie wyrecytowały wiersze o dzieciach: „Co lubią dzieci?” Włodzimierza Melzackiego oraz „Grzeczne dzieci” Wandy Grodzieńskiej. Przy okazji występów dzieci, prowadząca bibliotekarka przeczytała wszystkim wiersz Marcina Brykczyńskiego „O prawach dziecka”. Był to moment przypomnienia wszystkim dorosłym, że dzieci mają swoje prawa i również im należy się szacunek oraz odpowiednie traktowanie...nie tylko w ich święto. Wspólną zabawę i występy zakończyło ognisko i pieczenie kiełbasek oraz zajadanie słodyczy, które przecież tak kochają dzieci.

Dzień Dziecka w Strzelnikach Dzień Dziecka w Strzelnikach Dzień Dziecka w Strzelnikach Dzień Dziecka w Strzelnikach

Dzień Dziecka w Strzelnikach Dzień Dziecka w Strzelnikach Dzień Dziecka w Strzelnikach