×
Wyszukaj w serwisie
×

Spotkanie w pałacu z … gramatyką

Gimnazjum w Lewinie Brzeskim z uwagi na przepiękną siedzibę budzi zainteresowanie a nawet zachwyt wszystkich odwiedzających. Dlatego tak chętnie są w nim organizowane różnego rodzaju spotkania. Tym razem 5 czerwca do pałacu zawitali nauczyciele języka polskiego z gminy i nie tylko. Na zaproszenie zespołu polonistek do gimnazjum w Lewinie przybyły panie doradczynie metodyczne z Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, wraz z panią dyrektor . Spotkanie było konferencją na temat metody integracyjnej w nauczaniu języka polskiego. Dyrektor, pan Andrzej Kostrzewa, budowniczy i dobry duch gimnazjum, przywitał gości, a następnie przekazał zaszczytną funkcję gospodarza wicedyrektor i polonistce, pani Zuzannie Gwarys.  Na początku obejrzeliśmy prezentację dotyczącą historii i dnia dzisiejszego pałacu, przygotowaną przez panią Ewę Tabian, nauczycielkę języka niemieckiego w naszej szkole. Następnie odbyły się wykład i dyskusja na temat  metody łączenia nauczania gramatyki z kształceniem literackim na lekcjach języka polskiego.

 Nauczyciele wymienili się doświadczeniami, pomysłami i uwagami na ten temat. Konferencje metodyczne są zawsze dobrą okazją do doskonalenia warsztatu nauczycielskiego, ale też sposobnością do rozmów o mniej formalnym charakterze. Przy kawie, w miłym towarzystwie gawędziliśmy o szkole, uczniach i wszystkim innym.
Nasi goście byli zauroczeni pałacowymi wnętrzami , wystawami fotografii i sukien, jakie zaprezentowaliśmy podczas spotkania. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał okazjonalną zakładkę do książki z reprodukcją grafiki przedstawiającej pałac w Lewinie wraz z namiarami na naszą szkołę. Jako gospodarze, po raz kolejny, poczuliśmy się szczęśliwcami pracującymi w tak niezwykłym miejscu . Mamy nadzieję, że konferencja metodyczna dla nauczycieli języka polskiego będzie dobrym początkiem wielu kolejnych spotkań w naszym gimnazjum. Już dziś zapraszamy w nasze podwoje!
 
Pragnę tu podziękować za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu konferencji paniom: Ewie Tabian   i Agnieszce Adamskiej.
                                                                         Jolanta Łuczyńska

  Spotkanie w pałacu z gramatyką Spotkanie w pałacu z gramatyką Spotkanie w pałacu z gramatyką Spotkanie w pałacu z gramatyką

Spotkanie w pałacu z gramatyką