×
Wyszukaj w serwisie
×

Wyjazd do Teatru Muzycznego CAPITOL

 W sobotę, 15 czerwca 2013 r., już po raz drugi, Biblioteka Publiczna w Łosiowie oraz Towarzystwo Miłośników Łosiowa i Okolic zorganizowały wyjazd dla mieszkańców gminy Lewin Brzeski do Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu na spektakl pt. HAIR.

 

„Hair” to jeden z najsłynniejszych musicali świata napisany przez dwóch bezrobotnych nowojorskich aktorów Gerome'a Ragni i Jamesa Rado oraz kompozytora Galta MacDermota. Premiera musicalu miała miejsce na Broadwayu w 1968 roku. Natomiast kilka lat później powstała filmowa wersja musicalu w reżyserii Miloša Formana. Ta wersja różniła się trochę od wersji scenicznej, ale rozsławiła wspaniałą muzykę i piosenki, a także zwiększyła zainteresowanie ruchem hipisowskim. Od tej pory musical grany był w niemal wszystkich krajach Europy i obu Ameryk.

 

W Polsce po raz pierwszy „Hair” wystawiono w gdyńskim Teatrze Muzycznym pod koniec lat 90.

„Hair” opowiada o grupie młodych ludzi żyjącej w hipisowskiej komunie w East Village, dzielnicy Nowego Jorku. Młodzi kontestują wszelkie autorytety, społeczeństwo, w którym żyją i wojnę w Wietnamie. Głównymi bohaterami są Claude i Berger. Wszyscy chłopcy z komuny dostają – i palą – karty powołania do wojska, jedynie Claude nie chce spalić swojej, bo czuje się odpowiedzialny za kraj. Jedzie w końcu do Wietnamu, gdzie czeka go śmierć.

Wrocławskie „Hair” zachwyciło rewelacyjną muzyką, pięknymi głosami wokalistów, każdy utwór, zwłaszcza te, które wykonywane były przez całą grupę aktorów, brzmiał niesamowicie. Aktorzy, jeszcze przed spektaklem, nawiązali kontakt z publicznością i ten kontakt mieli przez całe przedstawienia, a w finale zapraszali na scenę.

Ponad 100 mieszkańców z naszej gminy miało okazję obejrzeć ten kultowy musical, wykonany przez jeden z najlepszych teatrów muzycznych w Polsce – wrocławski CAPITOL.

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania

Burmistrzowi  Lewina Brzeskiego

i Bankowi Spółdzielczemu Grodków- Łosiów

za dofinansowanie kosztów wyjazdu

 

hair_1.jpeg hair_2.jpeg hair_3.jpeg