×
Wyszukaj w serwisie
×

PSP w Łosiowie Szkoła dla Ekorozwoju – warsztaty „Na tropie elektrośmieci”

W maju 2013 r. w PSP w  Łosiowie odbyły się warsztaty ekologiczne, których celem była edukacja ekologiczna dotycząca odpadów, głównie ZSEE, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Przedstawicielka firmy Enerbia z Opola przeprowadziła pogadankę, na temat, jak ważna dla ochrony środowiska jest selekcja zużytego sprzętu elektrycznego. Uczniowie dowiedzieli się jak dzieli się elektrośmieci, dlaczego są niebezpieczne, jakie cenne i toksyczne substancje zawiera taki sprzęt, jak funkcjonuje system zbiórki ZSEE i zużytych baterii oraz w jaki sposób bezpiecznie się je przetwarza. Poznali też dobre przykłady kampanii i zbiórek tego typu odpadów. Wypełniali ankiety,  wykonywali obliczenia.  Bardzo ciekawym elementem spotkania była praktyczna segregacja odpadów.

Uczniowie wiedzą już, że nie należy wyrzucać elektrośmieci do zwykłych pojemników na śmieci, a już tym bardziej do lasu, stawu, na pole, gdyż ma to poważne konsekwencje dla przyrody. Po warsztatach uczniowie przystąpią do konkretnych działań, będą dzielić się ze swoją wiedzą z dorosłymi oraz  sprawdzą czy w ich mieszkaniach znajdują się elektrośmieci.

2013-05-06 09.27.39.jpeg 2013-05-06 09.59.30.jpeg