×
Wyszukaj w serwisie
×

Skuces ekolewiniaków

Miło nam  ogłosić, że Szkoła Podstawowa w Lewinie Brzeskim  zajęła IV miejsce w Polsce   wśród szkół podstawowych  w ogólnopolskim konkursie na temat właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. „Świadomy wie co robić z ZSEE”.
Równocześnie zajęliśmy III miejsce na Opolszczyźnie w konkursie pt. „Rozsądne dzieci – kontra elektrośmieci”!
W pierwszym konkursie zdobyliśmy  nagrodę  – laptop oraz  upominki dla pięciu uczniów ze szkolnego zespołu „Eko-lewiniacy”. Wręczenie nagród odbyło się w Warszawie 12 czerwca.
Konkurs ten  trwał sześć miesięcy i obejmował różne ekologiczne zadania,  a w szczególności:
1. Sporządzenie gminnej mapy dzikich wysypisk śmieci  i punktów odbioru ZSEE.
2. Wykonanie gry planszowej pt. „Dzieci kontra elektrośmieci”. Naszą grę wykonali członkowie Kółek -  gier planszowych , ekologicznego i informatycznego.
3. Przeprowadzenie  szerokiej akcji  informacyjnej o prawidłowym postępowaniu ze elektroodpadami.
4. Zorganizowanie zbiórki elektroodpadów w szkole. Udało się włączyć do współpracy - dzieci, ich rodziny, nauczycieli, sołtysów i wielu   mieszkańców gminy .
W rezultacie – zebraliśmy łącznie aż 4079 kg elektrod padów!
Drugi konkurs przeprowadzała opolska firma recyklingowa  Enerbia , która odebrała zebrany w szkole elektrosprzęt.  Prowadziła  ona dla szkół projekt edukacji ekologicznej -  Ekokultura.
Za zebrane i oddane elektroodpady szkole przyznawano  tzw. Ekopunkty - na pomoce szkolne. W kwietniu firma Enerbia  przeprowadziła u nas warsztaty ekologiczne .
Za zdobycie   III miejsca  otrzymaliśmy:  radioodtwarzacz CV,  puchar oraz dyplom . Uroczyste wręczenie nagród  nastąpiło  26 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim  w Opolu.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszego miasta i gminy, którzy włączyli się do prowadzonej przez nas zbiórki elektroodpadów i dzięki temu przyczynili się do  sukcesu naszej szkoły.


    Koordynator konkursów - Aldona Kosińska

Eko-lewiniacy z nagrodą.jpeg laureaci 1.jpeg laureaci 2.jpeg

wręczenie nagród.jpeg