×
Wyszukaj w serwisie
×

Z małej szkoły lepszy start - wyjazd uczniów ze Skorogoszczy do Warszawy

W dniach 24-26.06.13 r. wszyscy   uczniowie klas IV-VI PSP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Skorogoszczy byli na bezpłatnej wycieczce w Warszawie. Wyjazd poprzedzały zajęcia przyrodniczo-matematyczno-humanistyczne, których celem było merytoryczne przygotowanie uczniów do zwiedzania naszej stolicy. Działania te realizowane były w ramach projektu unijnego „Z małej szkoły – lepszy start”.
Wycieczka okazała się spełnieniem marzeń wielu uczniów. Niemal dla wszystkich była to pierwsza w życiu wizyta w stołecznym grodzie. Program wycieczki obfitował w wiele atrakcji jak na trzydniową wyprawę. Obejmował najważniejsze zabytki i miejsca stolicy.  Dzieci zwiedziły Muzeum Łazienki Królewskie, Stare Miasto, w tym Kolumnę Zygmunta i  Zamek Królewski, Powązki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Wilanów, Pałac Kultury i Nauki, a ponadto Złote Tarasy, Tarasy Biblioteki Uniwersyteckiej. Uczniowie mieli okazję skonfrontować wiedzę zdobytą na zajęciach z rzeczywistością.
Wszystkie atrakcje dzieci oglądały z zapartym tchem. Wyjazd był niezapomnianą żywą lekcją historii, a dla niektórych szkołą życia bez mamy i taty. Zdobyta wiedza, wspomnienia oraz przeżycia na pewno zaowocują w dalszej nauce oraz w życiu.

DSC01280.jpeg DSC01299.jpeg DSC01317.jpeg

DSC01369.jpeg DSC01379.jpeg DSC01418.jpeg