×
Wyszukaj w serwisie
×

Przedwakacyjne spotkania z przedszkolakami i zakończenie konkursu czytelniczego „Przedszkolaki- zaczytane dzieciaki”

Miejska i Gminnej Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim w połowie czerwca po raz ostatni  przed wakacjami gościła dzieci uczęszczające do dwóch lewińskich przedszkoli publicznych. Tym razem musieliśmy się pożegnać na czas wakacyjnych przygód, ale po letnim szaleństwie spotkamy się znowu, aby łączyć przyjemne z pożytecznym.
Co przyjemnego i pożytecznego nasi mali goście robili tym razem?
Grupy, nad którymi pieczę sprawował Prosiaczek, zostały zaproszone na zajęcia, w trakcie których wykazywały się znajomością różnych materiałów. Przypomniały sobie przy tej okazji perypetie niesfornego Pinokia, który jako kukiełka wykonana z drewna wprowadził maluchy do tematu zajęć. Razem z opiekunami dzieci wyprodukowały swoją własną książeczkę o Pinokiu jako przykład czegoś wykonanego z papieru. Spotkanie przypieczętowane zostało akcentem ekologicznym – zadaniem przedszkolaków było bowiem posegregowanie i powrzucanie śmieci z różnych materiałów do właściwych pojemników.
Dzieci, których bajkowym towarzyszem był Kubuś Puchatek, zasmakowały wakacji dzięki temu, że inny bohater, Koziołek Matołek – urodzony podróżnik, zabrał je, aby razem z nim przeżyły kilka z jego niesamowitych przygód. Nasi goście pojechali również wybranymi przez siebie środkami lokomocji w najpiękniejsze zakątki Polski, a po powrocie opowiadali nam, co ciekawego tam robili. 
Sowa Przemądrzała tym razem patronowała spotkaniom, w trakcie których najstarsze przedszkolaki poznawały polskie przysłowia, powiedzenia, frazeologizmy. Na wstępie dzieci dowiedziały się, co określa się mianem białego kruka, chodzącej encyklopedii czy pożeracza książek. Potem młodzi uczestnicy zostali zaproszeni na przejażdżkę biblioteczną lokomotywą, która zabrała ich do krainy polskich przysłów. Starszaki udowodniły w trakcie zajęć, że mają prawdziwy pociąg do przysłów.
Ponieważ była to ostatnia tura spotkań „Przedszkolaki – zaczytane dzieciaki”, dzieci zostawiły na pamiątkę dla biblioteki ślady swoich kolorowych rączek odbitych na certyfikatach podsumowujących wszystkie 4 spotkania. Każde spotkanie zamknęło uroczyste wręczenie dyplomów i pamiątkowe zdjęcia.
Wszystkim przedszkolakom gratulujemy zdobytych punktów i dziękujemy za aktywny udział w zajęciach.
Konkurs czytelniczy „Przedszkolaki – zaczytane dzieciaki” również dobiegł końca. Konkurs trwał od grudnia zeszłego roku do maja bieżącego roku. Zasady udziału w konkursie były bardzo proste: wystarczyło przyjść do biblioteki z rodzicem lub innym opiekunem, wypożyczyć jak największą liczbę książek, przeczytać je i wykonać załączone do nich zadania, za które uczestnicy otrzymywali punkty. Nagrody dla zwycięzców konkursu zostały wręczone w trakcie przedszkolnych festynów.
I tak w Przedszkolu Publicznym nr 1 nagrodzeni zostali:
Maciej Bruchal i Mateusz Komarnicki za zajęcie I miejsca,
Julia Szczepańska i Magda Bieniusa za zajęcie II miejsca.
Nagrody za największą liczbę punktów w Przedszkolu Publicznym nr 2 zdobyli:
Stanisław Nesterów za zajęcie I miejsca,
Kacper Cierpisz za zajęcie II miejsca,
Daria Bilińska za zajęcie III miejsca.
Wyróżnienia zaś zdobyły:
Maria Bączkowska, Zuzanna Jurcewicz i Zuzanna Haręza
.

 

przedszkolaki_4_tura_1.jpeg przedszkolaki_4_tura_2.jpeg przedszkolaki_4_tura_3.jpeg

przedszkolaki_4_tura_4.jpeg przedszkolaki_4_tura_5.jpeg przedszkolaki_4_tura_6.jpeg

przedszkolaki_4_tura_7.jpeg przedszkolaki_4_tura_8.jpeg

przedszkolaki_4_tura_9.jpeg przedszkolaki_4_tura_10.jpeg