×
Wyszukaj w serwisie
×

25 - lecie Przedszkola Publicznego nr 1 w Lewinie Brzeskim

30 czerwca 2013r. Przedszkole Publiczne nr 1 w Lewinie Brzeskim obchodziło swoje 25 urodziny. Z tej okazji w minioną niedzielę w ogrodzie przedszkolnym odbyła się uroczystość, podczas której obchodzono podwójne święto: srebrny jubileusz oraz uroczyste otwarcie placu zabaw, który Przedszkole  otrzymało w nagrodę od Firmy Food Care, uzyskując I miejsce w ogólnopolskim Konkursie „ Cała Polska piecze z Gellwe”.
Jubileusz uświetnili zaproszeni goście: Marek Nowak - przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim, Waldemar Włodek- Przewodniczący Rady Miejskiej w Lewinie Brzeskim,  ks. Krzysztof  Dudojć- proboszcz Parafi Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lewinie Brzeskim, Patrycja Sauder- przedstawiciel Firmy FOODCARE w Zabierzowie, Dorota Mościcka- Dyrektor Przedszkola nr 2 w Lewinie Brzeskim, Barbara Chmiel- wicedyrektor PSP w Lewinie Brzeskim, Andrzej Kostrzewa- Dyrektor Gimnazjum w Lewinie Brzeskim, 
Obecni byli także byli pracownicy przedszkola, rodzice, wychowankowie oraz wielu mieszkańców naszego miasta.             
Uroczystość rozpoczęła dyrektor Przedszkola- Ewa Warchał, która przywitała gości oraz wyraziła swoje podziękowanie dla współpracowników, rodziców i dzieci. Podkreśliła, że przedszkole to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą, którzy przez 25 lat umieli swoimi talentami, zaangażowaniem, twórczym trudem budować jego wysoką rangę.
Szczególnie ciepłe słowa podziękowań skierowała do swojej poprzedniczki - Pani Lucyny Monkiewicz, pierwszego Dyrektora Przedszkola .
Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy składali gratulacje, życzenia wręczyli upominki i kwiaty. 
Po części oficjalnej 120 przedszkolaków z lewińskiej Jedyneczki przedstawiło prezentację pt. „ 25 lat nam minęło”, za co otrzymały gorące brawa i owacje rodziców.Wreszcie nastąpił moment najbardziej wyczekiwany przez dzieci, czyli Uroczyste Otwarcie Placu Zabaw, który dzieci otrzymały od Firmy FOODCARE, producenta ciast i deserów marki Gellwe. Przedszkolaki razem z Panią Patrycją Sauder rozwiązały wstęgę, którą były symbolicznie związane urządzenia, a ks. Krzysztof  Dudojć -proboszcz naszej Parafii poświęcił urządzenia, aby przedszkolaki bezpiecznie się na nich bawiły.
Na uczestników jubileuszowego święta czekały liczne atrakcje, w tym: ogromny 3- piętrowy tort  złożony z  babeczek Gellwe, upieczony przez pracowników Przedszkola nr 1,   2 wystawy fotograficzne : „Przedszkole dawniej i dziś” oraz   „Jak przedszkolaki z lewińskiej Jedyneczki piekły z Gellwe bajkowe babeczki”, kawiarenka z domowymi deserami i wypiekami, degustacja produktów marki Gellwe i Fitella, lizaki z niespodziankami, malowanie twarzy, przejażdżka kucykiem.
W czasie jubileuszu można było także obejrzeć występy uczniów z PSP w Lewinie Brzeskim, zespołów wokalnych z M-G Domu Kultury w Lewinie Brzeskim, wziąć udział w   konkursach sportowych i treningu szkółki piłkarskiej Football Academy Lewin Brzeski.
Srebrny jubileusz uatrakcyjnił również pokaz wozu strażackiego z OSP w Lewinie Brzeskim oraz prezentacja motocykli.
Z okazji srebrnego jubileuszu Przedszkola nr 1 w Lewinie Brzeskim Dyrektor placówki przekazuje   serdeczne podziękowania współpracownikom, nauczycielom za ogromny wysiłek dydaktyczny wkładany w wychowanie najmłodszego pokolenia, za serce, uśmiech i cierpliwość w tej trudnej misji-misji służenia dzieciom. Administracji i obsłudze za przykładne wykonywanie swoich obowiązków, za współpracę, zaangażowanie i poświęcenie się na rzecz tworzenia niepowtarzalnego wizerunku Przedszkola.
Wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do organizacji i przebiegu jubileuszowej uroczystości Przedszkole  składa  ogromne wyrazy wdzięczności.

DSC_0319.jpeg DSC_0320.jpeg DSC_0359.jpeg DSC_0367.jpeg

DSC_0374.jpeg DSC_0385.jpeg DSC_0396.jpeg DSC_0519.jpeg

DSC_0527.jpeg DSC_0562.jpeg DSC_0618.jpeg DSC_0730.jpeg

DSC_0756.jpeg DSC_0793.jpeg DSC_0877.jpeg DSC_0915.jpeg

DSC_0963.jpeg DSC_0973.jpeg DSC_1005.jpeg DSC_1045.jpeg

DSC_1079.jpeg DSC_1080.jpeg DSC_1096.jpeg DSC_1098.jpeg
 
DSC_1100.jpeg DSC_1104.jpeg DSC_1105.jpeg DSC_1106.jpeg

DSC_1114.jpeg DSC_1118.jpeg DSC_1120.jpeg DSC_1978.jpeg

DSC_2042.jpeg DSC_2088.jpeg DSC_2115.jpeg

  DSC_2127.jpeg   DSC_2173.jpeg