×
Wyszukaj w serwisie
×

Honorowy Obywatel Lewina Brzeskiego Lennart Sandberg odwiedził nasze miasto

W dniach 1-3 września 2013r na zaproszenie Burmistrza Artura Kotary w Lewinie Brzeskim przebywała delegacja ze Szwecji na czele, której stał Honorowy Obywatel Lewina Brzeskiego Pan Lennart Sandberg.
Wizyta naszych przyjaciół ze Szwecji miała charakter sentymentalny i była pierwszą od pamiętnych wydarzeń po powodzi w 1997. Dokładnie piętnaście lat temu została powołana do życia Świetlica Terapeutyczna w Lewinie Brzeskim, która ufundowana była przez naszych sąsiadów z północy. W trakcie pobytu w naszej gminie Pan Lennart Sandberg wraz ze swoim kwartetem Sweet Jazz dał koncert Jazzowy podczas trwania Europejskich Targów Innowacji i Przedsiębiorczości na Terenach Wiejskich w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. Grana przez muzyków nastrojowa nuta umilała czas odwiedzającym to wydarzenie ludziom.
Następnego dnia członkowie delegacji udali się na sentymentalną wycieczkę po Lewinie Brzeskim.  Zmieniające się otoczenie oraz zrealizowane inwestycje zostały bardzo pozytywnie odebrane przez naszych gości. W trakcie zwiedzania naszego miasta odwiedzili oni Gimnazjum w Lewinie Brzeskim- perłę architektoniczną naszej gminy, Kościół Ewangelicki, inwestycję przeciwpowodziową na rzece Nysa Kłodzka oraz Świetlicę Terapeutyczną, która jest chlubą naszego regionu a także wspaniałym darem serca Pana Lennarta Sandberga i członków Lions Club ze Szwecji. Wizyta w tym miejscu dostarczyła najwięcej emocji naszemu Gościowi, który z dumą wsłuchiwał się w słowa Pani Dyrektor Renaty Pietruńko, która opowiadała o działalności naszej placówki.
Wieczorem Pan Burmistrz Artur Kotara podjął naszych przyjaciół na uroczystej kolacji w czasie której podkreślił zasługi Pana Lennarta Sandberga na rzecz mieszkańców naszego miasta dziękując jednocześnie za wielki dar serca.
Wizyta naszych przyjaciół była preludium do uroczystych obchodów 15-lecia istnienia Świetlicy Terapeutycznej, które odbędą się w miesiącu grudniu.                                                            
W związku z tym wydarzeniem Burmistrz Artur Kotara już teraz zaprosił Honorowego Obywatela Lewina Brzeskiego na tą uroczystość.
Liczymy na niezawodne przybycie naszych gości w grudniu.

 

Burmistrz Artur Kotara wraz z delegacją ze Szwecji Lennart Sandberg fundator Świetlicy Terapeutycznej Delegacja ze Szwecji przed Świetlicą Tarapeutyczną

Goście ze Szwecji przed Gminazjum w Lewinie Brzeskim.jpg