×
Wyszukaj w serwisie
×

Pożegnanie lata na miejskiej plaży w Lewinie Brzeskim

W sobotę 31 sierpnia 2013r Burmistrz Artur Kotara wziął udział w otwartej imprezie z okazji zakończenia wakacji. Imprezę pod tajemniczą nazwą „Zakończenie Wakacji i Rybka po Naszemu” zorganizował MGDK w Lewinie Brzeskim przy współudziale LGR Opolszczyzna.

Tegoroczne lato można zaliczyć do udanych a nasza miejska plaża przeżywała prawdziwe oblężenie. Niemniej jednak przyszło się nam pożegnać z wakacjami i to w sposób nie codzienny. Tegoroczna impreza wieńcząca lato obfitowała w szereg niespodzianek począwszy od tych dla dzieci poprzez koncerty i występy dla dorosłej części społeczności lewińskiej. Oprócz czegoś dla ducha można też było dostać coś dla ciała. W tym roku organizator imprezy przewidział konkurs kulinarny zatytułowany „Rybka po naszemu”. Do konkursu stawiło się kilku wirtuozów kulinarnych i przygotowało aż 17 potraw z ryby.

Powołana komisja konkursowa, której przewodniczącym był Burmistrz Artur Kotara miała nie lada zadanie do wykonania, bo trzeba było wyłonić trzy potrawy które zasługiwałyby na miano najsmaczniejszych. Wśród potraw królował sandacz z sumem ale nie zabrakło też poczciwego karpia czy leszcza.

W wyniku przeprowadzonego konkursu zostały wyłonione trzy potrawy a ich właściciele otrzymali z rąk Burmistrza nagrody. Trzecie miejsce zajęła potrawa „Tatar z suma i pstrąga”, którą przygotował Pan Stanisław Starzec, miejsce drugie trafiło do Pana Tomasza Tydora za potrawę „Leszcz w zalewie octowej”, natomiast szczęśliwym zwycięzcą a zarazem zdobywcą dwóch nagród został Pan Stanisław Starzec, którego potrawa pod nazwą „Przysmak bosmański” zdeklasowała konkurencję.

Gratulując uczestnikom wygranych Burmistrz Kotara zwrócił uwagę, iż wszyscy uczestnicy wykazali się olbrzymim kunsztem kulinarnym oraz wyczuciem estetyki bo przygotowane potrawy nie tylko były smaczne ale również pięknie podane.

Serdecznie gratulujemy organizatorowi w osobie Pana Dyrektora Tadeusza Tadli tak oryginalnego pomysłu oraz Prezesowi LGR Opolszczyzna Panu Jakubowi Roszuk za przyłączenie się w organizację tego przedsięwzięcia i mamy nadzieję, że konkurs ten na trwałe zapisze się w programie zakończenia wakacji.

 

Pożegnanie lata na miejskiej plaży w Lewinie Brzeskim Pożegnanie lata na miejskiej plaży w Lewinie Brzeskim Pożegnanie lata na miejskiej plaży w Lewinie Brzeskim Pożegnanie lata na miejskiej plaży w Lewinie Brzeskim

Pożegnanie lata na miejskiej plaży w Lewinie Brzeskim Pożegnanie lata na miejskiej plaży w Lewinie Brzeskim Pożegnanie lata na miejskiej plaży w Lewinie Brzeskim

Pożegnanie lata na miejskiej plaży w Lewinie Brzeskim