×
Wyszukaj w serwisie
×

Święto Pieczonego Ziemniaka

W tym roku dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim powitały jesień w plenerze. 21 września 2013 roku obchodziliśmy bowiem Święto Pieczonego Ziemniaka połączone z wykopkami.
Impreza ta była jednocześnie inauguracją kolejnego projektu realizowanego przez Świetlicę Terapeutyczną od 2 września do 31 grudnia 2013 roku. Nowy program pod hasłem „Świetlica Kuźnią Talentów dla dzieci, rodziców, wolontariuszy, stażystów i seniorów” ma na celu wyłonienie wśród dzieci i młodzieży talentów oraz mocnych stron, ich odpowiedni rozwój i prezentację.
Tak więc w minioną sobotę uzbrojeni w kalosze, kurtki przeciwdeszczowe (prognozy były mało optymistyczne) oraz rozmaite wiaderka i koszyki (również koszyczki do święcenia pokarmówJ), wyruszyliśmy w stronę Kantorowic. Wybraliśmy dłuższą, ale za to bezpieczniejszą i bardzo malowniczą trasę – nowym wałem przeciwpowodziowym wzdłuż Nysy Kłodzkiej, a później , od placu zabaw w Kantorowicach, polnymi ścieżkami.
Droga była długa i niektórych zaczęły boleć nogi, jednak widok pola pełnego ziemniaków, wyzwolił w nas niespożyte pokłady energii. Na miejscu czekali na nas Pani Maria Pikul i Pan Jan Pawlik i wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Bezpośredni kontakt z przyrodą, przebywanie na łonie natury napełniły każdego radością i optymizmem. Nawet słońce wyszło zza chmur – zrobiło się ciepło, lato wygrywało z nadchodzącą jesienią. W tej miłej, przyjaznej atmosferze nazbieraliśmy pełne wiaderka i kosze ziemniaków. Można więc spokojnie uznać „ziemniakobranie” za udane. Dodatkową atrakcją były przejażdżki ciągnikiem po polu, jakie zafundował dzieciom Pan Janek.
Po ciężkiej pracy przyszedł czas na odpoczynek i posiłek. Zebrani wokół ogniska piekliśmy kiełbaski i kolby kukurydzy. Ziemniaki zostawiliśmy do upieczenia w domach.
Droga powrotna okazała się jeszcze bardziej męcząca – z pełnymi koszami i wiaderkami (niektórzy po drodze pozbywali się części swojego ziemniaczanego ekwipunku) , wracaliśmy do domów zgodnie z powiedzeniem „brudne dzieci to szczęśliwe dzieci”J
Pierwsza pracująca sobota w Świetlicy Terapeutycznej za nami. Jak zwykle pogoda nam dopisała i wszyscy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi.

Bronisława Nazarko

DSC_1779.JPG DSC_1779.JPG DSC_1779.JPG

DSC_1779.JPG DSC_1779.JPG DSC_1779.JPG

DSCF3585.jpeg DSCF3620.jpeg DSCF3638.jpeg

DSCF3639.jpeg DSCF3653.jpeg DSCF3666.jpeg

DSCF3681.jpeg DSCF3697.jpeg

DSCF3700.jpeg DSCF3726.jpeg


Projekt „Świetlica Kuźnią talentów dla dzieci, rodziców, wolontariuszy, stażystów  i seniorów” jest finansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach konkursu „Świetlica – Dzieci – Praca”, przy wkładzie własnym Gminy Lewin Brzeski.