×
Wyszukaj w serwisie
×

Indiańskie tipi w bibliotece

4 października 2013 roku Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprosiła młodych czytelników, którzy biorą udział w projekcie „FunEnglish w bibliotece”, na spotkanie inaugurujące wznowienie interaktywnego kursu języka angielskiego. Na czas zajęć kącik dla dzieci został przekształcony w wioskę indiańską, a same dzieci stały się członkami plemienia FunEnglish.

Dzieci bez większych kłopotów powiedziały nam po angielsku, jak się nazywają, ile mają lat i skąd pochodzą. W dniu tym jednak kursanci używali swoich nowych indiańskich imion, które przybrali podczas inicjacji na członków plemienia. Wśród młodych Indian znaleźli się między innymi Wild Daisy, White Wolf czy Calm Deer.

Aby życzyć sobie wzajemnie spokoju, długiego życia, dostatku i powodzenia „zapaliliśmy” fajkę pokoju. W tym celu zgromadziliśmy się wokół ogniska i niczym rada wojowników indiańskich snuliśmy rozważania na temat naszych braci mieszkających dziesiątki lat temu za oceanem.

Przypomnieliśmy sobie, jak opisywać zwierzęta podczas próby odgadnięcia, co upolował nasz najlepszy myśliwy. Używając systemu komunikacji naszego plemienia, czyli języka angielskiego, rozszyfrowywaliśmy polecenia do wykonania, wśród których jedno nakazywało pozowanie do grupowego zdjęcia. Tym akcentem zakończyliśmy indiańskie spotkanie z językiem angielskim i rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny z FunEnglish.

Wszystkim kursantom życzymy owocnej nauki i przyjemnych lekcji w bibliotece. 

funenglish_tipi_1.jpeg   funenglish_tipi_2.jpeg