×
Wyszukaj w serwisie
×

Przecza

Oficjalna strona internetowa sołectwa: www.przecza.pl

 Projekt w ramach Odnowy Wsi

POŁOŻENIE:

Wieś usytuowana jest w południowo – wschodniej części gminy w odległości ok. 5 km od Lewina Brzeskiego. Przecza leży wzdłuż drogi powiatowej nr 185, która bezpośrednio łączy się z droga krajowa nr 94. Ponadto położenie przy trasie kolejowej Wrocław – Bytom, dlatego tez wieś ma idealnie połączenie z Lewinem Brzeskim, Brzegiem, Opolem i Wrocławiem, co jest bezsprzecznym atutem komunikacyjnym.

Przeczytaj więcej: DOCPołożenie Przeczy (25,00KB)

 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE:

 W Przeczy coraz bardziej stawia się na sport i rozwój agroturystyki. Przecza to także doskonale miejsce na rozwój agroturystyki, szczególnie pod kątem wędkarstwa i sportów wodnych, ze względu na bliskość dużych akwenów. Poza tym czyste i zróżnicowane środowisko oraz dużą ilość ścieżek i tras czyni Przeczę miejscem sprzyjającym uprawianiu jazdy konnej i rowerowej.

Przeczytaj więcej: DOCAtrakcje turystyczne (25,50KB)

 Zawody sportowe podczas Dnia Dziecka

S0ŁECZNOŚĆ:

Społeczność Przeczy liczy sobie 505 mieszkańców (dane na koniec 2013). Mieszkańcy wsi wspólnie działają na jej korzyść, często organizując integracyjne imprezy takie jak dożynki czy sylwester. Przecza regularnie bierze udział w konkursie „Piękna Wieś”. W 2003 roku wieś zajęła I miejsce, natomiast w 2004 otrzymała wyróżnienie wojewódzkie, a 2005 II miejsce. 

Przeczytaj więcej:

Zobacz galerię zdjęć: Przecza - społeczność wydarzenia

 Rondo w Przeczy

 WŁADZE SOŁECTWA:

Sołtys: Monika Kasiuba

 Team

WYDARZENIA:

Największym wydarzeniem jest Turniej Piątek Piłkarskich rozgrywany corocznie w lipcu.

Zobacz galerię zdjęć: Przecza - Turniej Piątek Piłkarskich 2007

 Kościół w Przeczy

HISTORIA:

Kilkusetletnia historia miejscowości potwierdzona jest stanowiskami archeologicznymi, wzmiankami z XIV w. i zabytkami, które można znaleźć na terenie wsi.

Przeczytaj więcej: DOCHistoria Przeczy (26,00KB)