×
Wyszukaj w serwisie
×

Rodzinna Wycieczka do Wrocławia

12 października 2013 roku dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim wraz ze swoimi rodzinami pojechały na wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia. Celem naszej podróży było kilka atrakcji tego pięknego miasta.

 Najpierw obejrzeliśmy Panoramę Racławicką. Potem, podzieleni na dwie grupy, ruszyliśmy zwiedzać najstarszą część miasta – Ostrów Tumski, Wyspę Piasek, Rynek i uliczki wokół niego. Po wędrówce przyszedł czas na chwilę relaksu – rejs parostatkiem po Odrze. Pogoda dopisała – zza chmur wyjrzało słońce i pomimo wiatru cudownie było zwiedzać Wrocław z całkiem innej (pływającej) perspektywy.

 Później zajrzeliśmy jeszcze do Muzeum Narodowego oraz do Ogrodu Japońskiego, gdzie mogliśmy podziwiać Polską Złotą Jesień w całej krasie – kolorowe krzewy i drzewa, piękne wodospady, mostki i urokliwe domki. Cudownie… Dużą atrakcją okazała się również pobliska fontanna, która o pełnych godzinach jest podświetlana, a grze wody i światła towarzyszy muzyka klasyczna.

O wszystkim ze szczegółami dowiecie się z tekstu Ani oraz ze zdjęć – ZAPRASZAMY!

DOCPanorama Racławicka.doc

Bronisława Nazarko

 

 

Projekt „Świetlica Kuźnią talentów dla dzieci, rodziców, wolontariuszy, stażystów  i seniorów” jest finansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach konkursu „Świetlica – Dzieci – Praca”, przy wkładzie własnym Gminy Lewin Brzeski.