×
Wyszukaj w serwisie
×

Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska – wkrótce zostanie zarejestrowane w KRS

W dniu wczorajszym tj. 16 październik 2013r w opolskim Ratuszu miało miejsce spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska.

Zgodnie ze wcześniej przyjętymi uchwałami  rad gmin wchodzących w skład Aglomeracji Opolskiej sygnotariusze porozumienia spotkali się w Opolu w celu podjęcia uchwał w sprawie  zarejestrowania  w Krajowym Rejestrze Sądowniczym Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska, które pełnić będzie rolę związki ZIT. W trakcie spotkania zostały podjęte uchwały w sprawie utworzenia stowarzyszenia, przyjęcia statutu oraz powołania komitetu założycielskiego. Podpisane przez przedstawicieli 20 gmin wchodzących w skład AO dokumenty zostaną złożone w KRS-ie w celu formalnego zarejestrowania powołanego do życia stowarzyszenia.

Powołanie stowarzyszenia jest jedną z dopuszczalnych form partnerstwa  JST wskazaną przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Zarząd Województwa Opolskiego. W perspektywie przyszłego rozdania środków unijnych na lata 2014 -2020 oznaczać to będzie dla członków takich form partnerstwa możliwość realizacji wspólnych działań w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych – powiedział Zastępca Burmistrza Lewina Brzeskiego Dariusz Struski, który reprezentował naszą gminę na spotkaniu założycielskim.