×
Wyszukaj w serwisie
×

Publiczne Przedszkole w Skorogoszczy otrzymało Certyfikat "Zielonej Flagi"

Nasze przedszkole wzięło w ubiegłym roku szkolnym udział w projekcie III edycji „Ekokultury”, w ramach, którego realizowany był program „Szkoła dla ekorozwoju”.

Celem podejmowanych przez nas działań było kształcenie u wychowanków właściwych postaw dotyczących elektroodpadów, ich utylizacji i odzyskiwanie energii oraz oszczędnego korzystania z wody. Jednym z 7 kroków, jakie podjęliśmy do uzyskania Certyfikatu „Zielonej Flagi” było opracowanie Przedszkolnego Programu Ekologicznego, który wyznaczył kierunek naszej pracy z dziećmi. Zgonie z jego założeniami przedszkolaki opracowały „Kodeks Ekoludka”, wyruszyły po okolicy z ekopatrolem, badając stan jej czystości, poznały działanie lamp solarowych, zjawisko parowania wody. Do działań zostali również włączeni rodzice, którzy aktywnie brali udział w zbiórce elektroodpadów zorganizowanej na terenie naszego przedszkola. Podczas zajęć otwartych poznawali sposoby oszczędzania wody w domu a jej ogromną rolę uświadomiły dzieci w przygotowanej inscenizacji „Przygoda kropelki wody”. U przedszkolaków kształtujemy postawy prozdrowotne poprzez zachęcanie do spożywania zielonych roślinek, których hodowlę założono w sali: szczypiorku, rzeżuchy, pietruszki.

W Krakowie 11 października miała miejsce uroczystość wręczenia Certyfikatów „Zielonej Flagi” przyznawanych placówkom przez międzynarodową kapitułę.

Wśród zaproszonych gości był również przedstawiciel – koordynator projektu z naszego przedszkola, który odebrał osobiście Certyfikat „Zielonej Flagi” z rąk Prezesa Fundacji „ Partnerstwo dla Środowiska”- Rafała Serafina.

Dla nas to duże wyróżnienie i mamy nadzieję, że w tym roku również uda nam się powtórzyć ten sukces.