×
Wyszukaj w serwisie
×

Podsumowanie 36 Rajdu Pieszo Rowerowego „Opolska Jesień”

    Dnia 19 października 2013 r. odbył się 36 Rajd Pieszo Rowerowy „Opolska Jesień”. Organizatorem imprezy był opolski Oddział PTTK Komisja Turystyki Pieszej a współorganizatorem - Gmina Lewin Brzeski. Rajd odbył się na terenie Gminy Lewin Brzeski a zakończył się w PSP w Lewinie Brzeskim. Celem tego wydarzenia było poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych oraz przyrodniczych Opolszczyzny, a szczególnie okolic Lewina Brzeskiego, aktywne spędzenie czasu wolnego na świeżym powietrzu i integracja środowisk turystycznych. Była to podsumowująca impreza pieszego sezonu turystycznego.

W rajdzie uczestniczyła młodzież szkolna ze szkół województwa opolskiego, studenci oraz turyści indywidualni.

Pogoda mile zaskoczyła użytkowników rajdu. Cały dzień był słoneczny, piękna aura sprzyjała wędrówce pieszej i rowerowej. Drogę urozmaicał widok okolicy w harmonijnych jesiennych paletach barw. Rajd był przewidziany na trzy trasy. Dwie z nich miały charakter pieszy, ostatnia - trzecia zgromadziła zwolenników jazdy rowerowej.

Trasa pierwsza wiodła od stacji PKP w Łosiowie do Nowej Wsi Małej, poprzez dawny Zamek Myśliwski w Kantorowicach i kończyła się w Lewinie Brzeskim. Całkowita długość tego odcinka to ok. 10 kilometrów. Trasą tą kierowali Przodownicy Turystyki Pieszej: Ireneusz Szmajda, Julian Burza i Jolanta Płoszaj.

Druga trasa piesza liczyła ok. 6 km i prowadziła od Skorogoszczy, szlakiem św. Jakuba przez Park Pałacowy koło Wieży Ciśnień, kończąc wędrówkę w Lewinie Brzeskim. Niestety na tej trasie znalazł się tylko jeden, osamotniony uczestnik.

Szlakiem rowerowym do pokonania była odległość ok. 45 km i wiodła z Opola do Skorogoszczy a następnie z powrotem inną trasą uczestnicy wrócili do Opola. Kierownikiem tego odcinka był Adam Solski.

Na mecie rajdu, znajdującej się przy Publicznej Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim rozegrano kilka konkursów, m.in.:

1.      Konkurs krajoznawczy „ Znam swój kraj i województwo Opolskie”,

2.      Konkurs na bukiet jesienny z naturalnych kwiatów,

3.      Konkurs sprawnościowy rowerowy.

Pod czujnym okiem Pani Ewy Brosz, prezesa Prezes Oddziału PTTK w Opolu, w zmaganiach konkursowych wzięło udział 132 uczestników.

Zwycięzcom konkursów rajdowych wręczono nagrody oraz dyplomy. W klasyfikacji drużynowej za I miejsce nagrodą był puchar ufundowany przez Burmistrza Lewina Brzeskiego, Pana Artura Kotarę.

Całość rajdu obsługiwał Pan Henryk Adamski.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.