×
Wyszukaj w serwisie
×

„Patriota żyje zdrowo” - obchody Narodowego Święta Niepodległości w PSP Skorogoszcz

Pod takim hasłem w tym roku w PSP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Skorogoszczy obchodzono 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Społeczność szkolna spotkała się 8.11.2013r. na boisku szkolnym ubrana na biało-czerwono z chorągiewkami, flagami państwowymi, biało-czerwonymi szalikami.

Uroczystość rozpoczęto od wciągnięcia na maszt flagi Polski i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie przewodnicząca szkoły- Magdalena Żelasko  przypomniała historię Narodowego Święta Niepodległości i wskazała, w jaki sposób w dzisiejszych czasach młode pokolenie może dać wyraz swojemu patriotyzmowi. W części artystycznej klasa IV przedstawiła  pantomimę pt. „11 listopada- droga do wolności” autorstwa pana Romana Kani. Z kolei uczniowie klasy III pod opieką pani Róży Fiałki przedstawili program artystyczny poświęcony świętu. Nie zabrakło też pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klasy III i klas starszych.

Po części artystycznej odbył się bieg zwycięstwa pod hasłem „Patriota żyje zdrowo”, w którym wzięły udział klasy IV-VI. Bieg miał formę sztafety, w której każda klasa pokonywała wyznaczony odcinek trasy. Na czele sztafety biegł z flagą Polski przewodniczący klasy i przekazywał ją przewodniczącemu następnej klasy. Sztafetę zakończyła klasa VI, która uroczyście przekazała flagę pani Dyrektor- Hannie Grubiak. Na zakończenie wszystkie klasy przy dźwiękach muzyki legionowej układały z wykonanych chorągiewek na trawniku  napis „POLSKA” – każda klasa swoją literkę. Uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem klas przed napisem.

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości pokazały uczniom, czym jest nowoczesny patriotyzm oraz w innowacyjny sposób przybliżyły historię odzyskania  przez Polskę niepodległości. Wszyscy mieli okazję wziąć czynny udział w uroczystości, a tym samym zamanifestować swoje pozytywne emocje wynikające z uczestnictwa w święcie. Obchody święta były jednym z zadań realizowanego w szkole projektu „Żyj zdrowo na sportowo”. Pomysłodawcą i organizatorem spotkania był pan Roman Kania.